Postimees peab korruptsiooni eest vastutavaks ka Narva valijaid

Narva promenaad.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Eesti suurim päevaleht Postimees kirjutab oma kolmapäevases juhtkirjas Narvas kinni peetud vee-ettevõtte juhist Aleksei Voronovist, kellega koos kahtlustatakse korruptsioonikuritegudes veel seitset inimest. Leht leiab, et korruptsiooni saab välja juurida vaid siis, kui kohalikud valijad sellele valimistel oma hinnangu annavad.

"Korruptante politsei ja kohtuga ohjeldada on võimalik ja vajalik, aga... Piltlikult: see, et vürst laseb altkäemaksuks hane võtnud tšinovnikul pea maha lüüa, ei kaota korruptsiooni ära, kui kohaliku võimu harjumused ja inimeste ootused jäävad samaks," leiab Postimees.

Juhtkirjas nenditakse, et korruptsiooni märkimisväärselt vähendada on võimalik vaid siis, kui valijad saavad aru, et pikanäpumeestest võimumehi ei ole mingit põhjust uuesti ametisse valida. "Kriitiline mass inimesi peab tahtma ausat mängu ja olema valmis ausa reeglitest kinnipidamise eest ka seisma. Õigupoolest on vaja kultuurimuutust."

Postimees toob narvakatele korruptsiooni tulemuse heaks näiteks Narva ja Ivangorodi promenaadi projekti, mis mõlemad said Euroopa Liidu rahastuse. Kuigi Vene linn sai isegi suurema summa, kui Narva, ehitati sinna promenaadi asemel mingi naljanumber. "Kui mõtteisse poevad kahtlused stiilis «kõik ei ole siiski nii ühene», siis minge uuesti Narva promenaadile. Vaadake üle jõe ja siis jälle oma jalge ette. Saab ju parem, kui kõike ära ei virutata, vaid tehaksegi ühistes huvides mingid asjad ära ja valmis ning makstakse tegijatele ilma šlikerdamise ju sullerdamiseta tehtud töö eest."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles