Põhjarannik 30. aprillil

Aerocopteri pisike helikopter valmistub järjekordse istikukotiga õhku tõusma.

FOTO: Matti Kämärä

* Eile pärastlõunal tiirutas pisike helikopter Kose kandi metsade kohal, vedades lankidele metsaistutajate jaoks valmis üle saja tuhande männi- ja kuuseistiku. Helikopterit kasutab RMK istutustöödel abivahendina teist aastat, Ida-Virumaal oli eile esimene kord. Mullune kogemus näitas, et see ei ole kallim kui taimede ATVdega lankidele vedamine. Pealegi peaksid ATVd palju kordi sõitma, et kõik istikud kohale vedada − iga sõit aga jätab metsale jälje. Helikopterist jälge maha ei jää.

* Kui majutusteenuse käibemaks tõuseb 9 protsendilt 20-le, lööb see eriti valusalt Ida-Viru ettevõtjaid, kes kannatavad niigi Vene turistide ärakukkumisest. "Käibemaksu tõus on Ida-Virumaa jaoks väga kriitiline. Kui võrrelda teiste maakondadega, siis oleme turismis Hiiumaa järel suurim kukkuja," märkis Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen. Aasta esimese kahe kuuga vähenes ööbimiste arv Ida-Virumaal 22 protsenti ja idanaabrite ööbimiste puhul oli langus lausa 46 protsenti, kui võrrelda eelmise aasta sama ajaga. Sealjuures moodustavad Venemaa turistid Ida-Viru külastajatest peaaegu kolmandiku.

* Veebruaris volikogu haridus-, kultuuri ja spordikomisjoni esimeest Riho Kutsarit umbusaldanud Aseri vallavolikogu valis üleeile sama mehe taas sama komisjoni juhtima; volikogu liikmete põhjendused mõlema otsuse kohta on umbmäärased.

Tagasi üles