Kohtla-Järvele tuleb Eesti vingeim värvikuulimängu keskus

Endise Käva kaevanduse territooriumil olevas värvikuulimängu keskuses saab mängida kolmel väljakul, muu hulgas ka sisetingimustes.

FOTO: Matti Kämärä

Endisesse Käva kaevanduse remonditsehhi ehitatud värvikuulimängu keskuses sai seni mängida paintball´i siseväljakul. Nüüd avatakse õues peagi kunstmurukattega välisväljak, tänu millele saab Kohtla-Järvest tõeline paintball´i pealinn − kusagil mujal Eestis pole selle harrastamiseks paremaid tingimusi.  

Endise Käva kaevanduse hoonetekompleksis asuvas paintball'i-keskuses saab värvikuulidega mängida nii sisetingimustes, kunstmurukattega võistlusväljakul kui ka 3000ruutmeetrisel taktikaalal. Samuti kuulub kompleksi 25meetrine lasketiir.

Parimad võimalused

"Selliseid harjutamistingimusi pole kusagil Eestis," tunnistas keskuse rajaja Ruslan Dyshkant, kes ise aktiivselt paintball'i mängimisega tegeleb. Tallinnas asub üks värvikuulimängu sisesaal, aga välisväljakuid kusagil mujal pole. Selleks, et harjutada võistlusteks, on tarvis aga mõlemaid.

Ehkki siseväljak annab võimaluse harjutada ja mängida aasta ringi, saab võistlusteks kõige paremini harjutada just välistingimustes. "Seal on õiged nurgad ja vahemaad," tõdes Dyshkant.

Välisväljak sai endale kunstmurukatte vanalt jalgpalliväljakult. Kui jalgpalli tarbeks kulunud kate enam ei sobi, siis värvikuulidega mängimiseks on see piisavalt hea. Väljaku alla jääv ala tasandati ja selle ümber ehitatakse võrkaed, mis lendavaid kuule kinni peab, et tagada ohutus.

Ohutus on tagatud ka kõrval oleval taktikarajal, mis on samuti piiratud, nii et juhuslikud kummi- või värvikuulid sealt jalutama ei pääse. Kuulid, mille liikumiskiirus on samasugune nagu kihutaval autol, teevad pihtasaamisel haiget. "Juhul kui kuul peaks sattuma silma, teeb see kõvasti viga," tunnistab mees, lisades, et nemad ei paku teenust väljaspool keskust just turvakaalutlustel.

Eestis on levinud värvisõja mängimine puhkekohtades, kuhu varustus kohale tuuakse, kuid see tähendab ohtu nii mängijatele kui ka piirkonnas liikuvatele inimestele. "Kui kusagil metsa vahel mängida, ei tea kunagi, kas seal pole mõnda juhuslikku inimest, kes pihta võib saada, ega ka seda, kas maastikul pole midagi ohtlikku, kus mängijad ennast vigastada võivad," selgitas ta.

Paintball'i kui sporti harrastatakse Eestis vähe, kuid tegemist on maailmas järjest rohkem populaarsust võitva alaga. Nii on Euroopas mitmed tugevad liigad ja ühega neist loodavad keskuse arendajad liituda, et tuua kohapeale rahvusvahelisi võistlusi. Juhul kui Euroopa liigaga ei suudeta ühineda, hakatakse korraldama oma võistlust kas Eesti või Balti karikale.

Tiiru ID-kaardiga

Värvikuulimängu keskuse kõrval avab juunis uksed ka vastne lasketiir. 25meetrises tiirus saavad laskmist harjutada nii need, kes kunagi varem pole relva käes hoidnud, kui ka need, kellel luba ja oma relv olemas. Samuti oodatakse sinna harjutama politsei ja kaitseväe esindajaid.

Selleks, et relvaga lasta, peab kaasas olema ID-kaart. "Kuna me nagunii peame tiirus käivad inimesed kirja panema, siis teeme seda juba elektrooniliselt," tõdes Dyshkant. Niimoodi tagatakse, et laskma ei pääse need, kes sinna saada ei tohiks, ning vajaduse korral on kerge ka politseile külastajatest ülevaadet anda.

Klientidele on ID-kaardi kasutamine kasulik, sest tänu sellele fikseeritakse nende tiirus olemise aeg täpselt. Juhul kui inimene ostab tunni tiiruaega, kuid kasutab sellest ära vaid poole, saab ta ülejäänud aja ära kasutada järgmisel korral.

25meetrises tiirus saab täpsust harjutada ka lühemate vahemaadega: märklehti saab panna nii 5 kui 10 meetri kaugusele. Kui lasud tehtud, sõidavad lehed automaatselt laskja juurde, ilma et keegi tiirualale sisenema peaks.

Eraldi laskerada on laskesportlastele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles