Toomas Tool plaanib Narva-Jõesuusse kolme kõrghoonet

Sellistena peaksid linnavalitsusele esitatud eskiisi kohaselt hakkama välja nägema kolm 16korruselist kõrghoonet.

FOTO: eskiis

Eesti tuntud ettevõtja Toomas Tooli ettevõte BREM Kinnisvarahooldus tahab ehitada Narva-Jõesuu südamesse kolm kõrghoonet.

BREM Kinnisvarahooldus esitas Narva-Jõesuu linnavalitsusele kinnistu Aia 4 detailplaneeringu algatamise taotluse. See 1,23 hektari suurune ärimaa krunt asub kuurortlinna keskuses, Narva-Jõesuu sanatooriumi vahetus naabruses. Taotluse järgi oleks detailplaneeringu koostamise eesmärk määrata ehitusõigus  kolme kuni 16korruselise ja kahekorruselise maa-aluse parklaga majutushoone rajamiseks. Peale selle on plaanis maa alla rajada bassein.

Taotluse esitaja on BREM Kinnisvarahoolduse volitatud isikuna Risto Mägi.

Eesti miljonär Monacos

Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljini sõnul võttis linnavalitsus taotluse menetlusse. "Ma ei oska öelda, kuivõrd tõsised arendaja plaanid on," märkis ta.

BREM Kinnisvarahooldusest eile Narva-Jõesuu Aia tänava projekti kohta tehtud päringule vastust ei tulnud. Rahvusvahelise kinnisvarakontserni BREM omanik on Eesti edukamaid kinnisvaraettevõtjaid Toomas Tool, kes elab suuremal osal ajast Monacos ja hoidub avaliku tähelepanu eest.

Narva-Jõesuus kuulub Tooli firmadele kolm kinnistut. Üks neist on Vabaduse 75 paiknev üheksakorruseline punastest telliskividest endine sanatoorium Põhjarannik, mis pole juba ligemale 15 aastat kasutuses. Aia 45 asub aastatel 1863-1914 elanud Venemaa töösturi Filipp Pantelejevi endine suvila. Aadressil Aia 4 aga paikneb Narva-Jõesuu üheksakorruseline hoone, kus asus veel selle sajandi alguses Narva-Jõesuu sanatooriumi magamiskorpus. Kõik need kolm kinnistut ostis Tool 2006. aastal.

Võitlus vaate nimel

Aia 4 naaberkrundil, kus paikneb Narva-Jõesuu sanatooriumi endine tervisehall koos kontserdi- ja teatrisaaliga, on samuti algamas elavnemine. Pärast neli aastat kestnud ettevalmistusi ning vajalikke kooskõlastusi kohalike võimudega alustas OÜ Protena Aia ja Jaan Poska tänava nurgale uue hotelli ning spaakeskuse projekteerimist. Samal firmal on Sillamäel ja Narvas Aquaphori veefiltrite tehased.

Protena juhatuse liige ja Aquaphori Eesti tehaste juht Valeri Lavrov rääkis, et on seni vaid kuulnud naaberkrundi arendamise plaanist. "Kui meie saime loa kaheksakorrulise hoone rajamiseks suure kriginaga, siis 16 korrusest võib vist vaid unistada. Aga mine tea, võib-olla neile lubatakse," rääkis ta.

Protena ei saanud luba kõrgema kui kaheksakorruselise hoone rajamiseks, kuna naabruses ei ole kõrgemaid hooneid. Kaheksakorruseline hoone ulatub enam-vähem ümberkaudsete mändide tippudeni. Kõrgematelt korrustelt avaneks unikaalne vaade nii merelahele, Narva jõe suudmele kui ka Venemaale. See võiks anda suvituskorterite üürimiseks kaaluka müügiargumendi.

Tagasi üles