Kohtla-Järvel süüdatakse taas Viis Tähte

Ansambli Viis Tähte kõige nooremad tantsijad pälvisid tunnustust ka talvisel festivalil "Tantsi, tibatillukene!".

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Reedel, 17. mail kell 17.30 toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses tantsukollektiivi Viis Tähte kevadkontsert. 

Tantsuansambel Viis Tähte alustas tegevust 11 aastat tagasi Kohtla valla noortekeskuses tegutsenud harrastusringina, mille asutas Järve gümnaasiumi vanema klassi õpilane Ainikki Seppar. Hiljem valis Seppar koreograafia oma erialaks ning omandas Viljandi kultuuriakadeemias koreograafia erialal kõrghariduse, jätkates seda tööd nüüd juba professionaalsel tasandil. Kollektiivile on alati abiks ja toeks olnud kogenud tantsuõpetaja Marika Järvepõld.

Kollektiiv kasvab nii loomingulises plaanis kui ka arvuliselt: praegu käib seal harjutamas juba 48 tantsijat vanuses 3-25 eluaastat. Ansambel tegutseb endiselt noortekeskuse baasil, ent nüüd juba Toila vallas. Suurt kontserdiplatsi seal ei ole, ent kevadkontserdi tarvis pakkus neile oma lava taas kord Kohtla-Järve kultuurikeskus.

Aastatega kasvab ka tantsijate kogemus ja areneb tehnika ning juhendajatel sünnivad üha uued põnevad ideed. Selle tulemuseks on rohked auhinnad mitmesugustel piirkondlikel ja üleriigilistel konkurssidel. Tantsukunsti austajad tunnevad ansamblit Viis Tähte juba ammu, kollektiiv esineb sageli mitmesugustel linnas toimuvatel üritustel ja pidudel.

"Veidi üle tunni aja kestval kevadkontserdil rõõmustame publikut uute numbritega," lubas Ainikki Seppar. "Me harrastame erisuguseid stiile, ent enamasti  kombineerime neid oma kompositsioonides ning selle tulemusel sünnib alati põnev sõu."

Tagasi üles