Jõhvis avati pidulikult eelmisel aastal valminud Pargi tänav

Kui lint oli pidulikult läbi lõigatud, kinkis minister Jaak Aab tseremoonia tõttu Pargi tänaval seisma jäänud sõidukijuhtidele Jõhvi meenemündi.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

11. juunil avati Jõhvis piduliku lindilõikamisega renoveeritud Pargi tänav, mis valmis tegelikult juba eelmise aasta sügisel.

1,5 kilomeetri pikkuse tee uuendamine läks maksma üle 1,32 miljoni euro ning raha selleks eraldas riik, kuna tegemist on Jõhvi linna läbiva transiitteega. Kuigi uus tänav ise valmis juba sügisel, tehti tänavu seal märgistuse ja teepervedega seotud töid.

Uue teelõigu õnnistasid sisse EELK Jõhvi Mihkli koguduse õpetaja Peeter Kaldur ning Jõhvi metodisti kiriku pastor Artur Põld. Pidulikule lindilõikamisele saabus ka riigihalduse minister Jaak Aab.

Tänavu suvel kuulutatakse välja Jõhvi Narva maantee renoveerimise hange, mille käigus uuendatakse Jõhvi peatänav alates viaduktist kuni Coopi kaupluseni. Ka selleks eraldas riik Jõhvile miljon eurot toetust. Vald loodab veel sel aastal Narva maantee uue asfaldi alla saada ning teemärgistus- ja haljastustööd jäävad tulevasse aastasse.  

Minister Jaak Aabil oli eile vallamajas kohtumine Jõhvi vallavalitsuse esindajatega, kus osales ka Toila vallavanem Eve East. Kohtumisel oli muu hulgas juttu Jõhvi ja Toila võimalikust ühinemisest. 

"Kuna kohtumisel olid kohal nii Jõhvi vallavanem Max Kaur kui ka Toila vallavanem Eve East, soovitasin alustada läbirääkimisi vabatahtliku ühinemise üle. Jõhvi ja Toila teevad juba praegu tihedat koostööd, mistõttu on ühinemine loogiline ja kasuks mõlema omavalitsuse elanikele," sõnas minister. 

Aab külastas samal päeval veel Jõhvi tööstuspargis tegutsevat OÜd MKJ Baltic, mis tegeleb puitmaterjali müügiga ja tegutseb Puukeskuse nime all, ning Jõhvi idaservas asuvat betoontoodete ettevõtet OÜ Liisbet Invest.

Tagasi üles