Jõhvi laululava taasavatakse suvelõpukontserdiga

Jõhvi laululava taasavamise ja ühtlasi suve lõpetamise kontserdil astub üles ka kohalik naistantsurühm Gevi.

FOTO: Erakogu

15. septembril kell 14 toimub Jõhvi pargi laululaval suvelõpukontsert, mis on ühtlasi äsja renoveeritud laululava avakontsert.

Suvelõpukontserdil tantsivad sellised kollektiivid nagu rahvatantsurühmad Tammiku, Gevi, Jõhvikamoos, Värten, Ida-Virumaa ingerisoomlaste seltsi tantsurühm Metsäkukat ja laste tantsutrupp T.W.I.S.T Crew. 

Vokaalse poole eest kannavad hoolt kultuuri- ja huvikeskuse lauluring, Tammiku segaansambel ning Aleksandr Lassikov ja ansambel MR. Blues. 

Jõhvi valla kultuurijuhi Anne Uttendorfi sõnul ehitati laululavale uus katus ja puhastati seinad kõiksugu grafitist. Et vältida uusi sodimisi, on lava nüüd öösel ka valgustatud ja turvatud. Samas ootab laululava uusi pinke, uut elektrisüsteemi, ümbruskonna korrastamist − sõnaga: pole veel päris valmis. Seni tehtud renoveerimistööd lava juures on maksma läinud ligi 40 000 eurot.

Viimastel aegadel on Põhjarannikus laululava mainitud kahes artiklis: "Jõhvi laululava laguneb lubaduste kiuste" (20. jaanuar 2018) ja "Jõhvi laululava kukkus kokku" (16. märts 2019). 

Viimati mainitud artiklis kirjeldab Uttendorf lava õnnetut seisukorda: "Katus tilgub seal juba aastaid läbi, müürid on soditud ja pingid katki."

Kuigi lava seisukord oli armetu, kasutati seda siiski igal suvel jaanipäeva paiku, kui seal mängis jaanipeolistele ansambel. Nendeks puhkudeks lapiti lava katus jälle ära, ent mõni aasta tagasi oli juhus, kus bändi esinemise ajal hakkas vihma sadama ning katusest läbi voolanud vesi põhjustas lühise ja elekter kadus. "Hea, et keegi surma ei saanud − kõik olid ju näppupidi elektripillide sees," meenutas Uttendorf tänavu märtsis. 

"Nüüd pole muud, kui tuleb kohe lava aktiivselt kasutama hakata," ütleb valla kultuurijuht praegu. 

Tagasi üles