Tantsunsambel Al Sol tutvustab mustlaste algupärast kultuuri

Spetsiaalselt uue esinemisprogrammi jaoks lõi ansambli Al Sol kostüümikunstnik Larianna Holm uued imelised tantsukostüümid.

FOTO: Ernest Bondarenko

Tallinna mustlastantsuansambel Al Sol rändab mööda Eestit ringi uue folkloorikavaga "Romad: millenniumi kestev teekond", mille eesmärk on tutvustada mustlaste rikkalikku ja algupärast kultuuri. Ahtme klubis saab kontserti kuulata-vaadata pühapäeval, 3. novembril kell 17. 

Tellijale

Mustlastantsuansambli Al Sol asutas 2006. aastal Natalija Ilves eesmärgiga säilitada ja arendada mustlaste folklooritantsu professionaalsel tasandil. Ansambel koosneb endistest professionaalsetest tantsijatest, keda ühendab sügav huvi mustlaste kultuuri vastu. Viimastel aastatel on ansambel võitnud mitmel Venemaal toimunud mustlaskultuuri festivalil laureaaditiitli ning kahel korral on nende esinemine hinnatud hõbemedalivääriliseks folklooritantsu maailmakarikavõistlusel. Al Sol on esinenud lisaks Eestile ka Lätis, Soomes, Venemaal ja Prantsusmaal ning nende tegevuse geograafiline ala laieneb pidevalt.

Me elame ja hingame mustlasmuusikast ja -tantsudest.

Natalija Ilves

Tagasi üles