Nelja ööpäeva järel tuvastati Ida-Virumaal uued nakatanud

Koroonaviiruse testid.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kui pühapäevast kuni kolmapäevani ei lisandunud Ida-Virumaal ühtegi positiivset koroonaviiruse proovi, siis neljapäeva hommikul teatas terviseamet kahest uuest nakatunust. 

Viimase ööpäeva jooksul laekusid Ida-Virumaal 132 testi tulemused ja neist kaks osutusid positiivseteks. 

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul ei ole Ida-Virumaal tekkinud uut nakkusekollet - positiivsed proovid tulid inimestelt, kes olid puutunud kokku varem nakatunud inimestega.

Muusikuse sõnul on viimastel päevadel testitud juhuvalimi alusel Ida-Virumaal ka päris palju tervishoiutöötajaid, kelle proovide tulemused on osutunud negatiivseks. 

Viimati teatas terviseamet ühest koroonaviirusesse nakatunud Ida-Virumaa elanikust läinud laupäeva hommikul. 

Alates epideemia algusest on Ida-Virumaal tehtud 4214 koroonaviiruse testi, millest 97 ehk 2,3 protsenti on olnud positiivsed. Koroonaviiruse diagnoosi saanutest on surnud kaheksa Ida-Virumaa inimest. 

Eestis lisandus ööpäevaga 33 uut nakatunut

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1551 COVID-19 viiruse testi, millest 33 proovi ehk 2,1 protsenti osutus positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 45 181 esmast testi, nendest 1592 ehk 3,5 protsenti on olnud positiivsed.

23. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 109 inimest, kellest seitse on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 192 inimest. Ööpäeva jooksul suri Kuressaare haiglas ravil olnud 85 aastane naine. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 45 inimest.

Rahvastikuregistri andmetel on viimase 24 h jooksul lisandunud kõige rohkem positiivseid testitulemusi Harjumaal (12) ja Saaremaal (12). Kaks nakatunut lisandus Hiiu ja Ida-Viru maakondades. Vanuseliselt on kogu covid-19 levikuperioodi jooksul enim nakatunuid 55-59 aastaste hulgas. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart<http://www.terviseamet.ee/koroonakaart>.

Maakondlik jaotus koostatakse rahvastikuregistri andmete põhjal. Kuna Sõmera kodu elanikud ei ole kõik oma ametlikuks elukohaks märkinud Saaremaad, ei kajastu kõik seal võetud positiivsed tulemused Saaremaa statistikas.

Ehkki COVID-19 nakatunute ja haiglaravi vajavate inimeste arv on langustrendis, tuleb veel mõnda aega püsida kodus ja vältida kontakte. Ühise pingutusega jõuame peagi olukorda, kus on ohutu järk-järguliselt naasta tavaelu juurde.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus andmete avaldamise osas:

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult esmakordsete testitulemuste lõikes. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus<http://www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus> ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse eriolukorra kodulehelt www.kriis.ee/et/koik-kusimused-ja-vastused<http://www.kriis.ee/et/koik-kusimused-ja-vastused>

Tagasi üles