NÄDALA KUJU − Aleksei Naumkin

Jõhvi abivallavanem Aleksei Naumkin.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Vallavalitsust rünnatakse! Vallavalitsust survestatakse! Ärge tegelge poliitikaga! Need on põhilised sõnumid, mida Jõhvi abivallavanem Aleksei Naumkin on oma viimaste aegade sõnavõttudes avalikkusele edastanud, kui teemaks on olnud kooliõpilastele riigi poolt ettenähtud toitlustamine eriolukorras, lasteaiatasudest vabastamine või Jõhvi põhikoolile asenduspinnna leidmine. 

Need kõik on munitsipaalpoliitik Naumkini haldusalasse kuuluvad küsimused, mis puudutavad Jõhvis sadu perekondi. Seetõttu on loomulik, et nende teemade üle käivad ka avalikult arutelud ja vaidlused. Küsimuste esitamine vallavõimudele ning nendelt põhjalike sisuliste selgituste saamine on tänapäeval normaalne ja ootuspärane. Tegu ei ole riigikaitsesaladuste ega laste luuremänguga. 

Konkreetsete vastuste andmise asemel on aga Naumkin tõmbunud nurka ja uriseb küsijate peale ning kuulutab avalikult, et kuna spetsialistid tegelevad, siis polegi vaja midagi rääkida ja üldiselt jäägu kõik oma liistude juurde. Mäletatavasti jäi samasuguse soovituse andmine kultuuriinimestele ka ühe endise Eesti tipp-poliitiku luigelauluks. 

Sellist 40 aastat vana poliitbüroolikku mõttelaadi kandva poliitiku koht ei peaks tänapäeval olema vallavalitsuses.  Küllap saavad sellest aru ka Jõhvi võimuliidu poliitikud, kelledest osade seas on ta tegevusega juba varemgi nõutust tekitanud. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles