T, 27.09.2022

Komisjonipoes on igal asjal oma lugu rääkida

Irina Kiviselg
, ajakirjanik
Komisjonipoes on igal asjal oma lugu rääkida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1965. aastast pärit telefoniaparaadi sai komisjonipood kingituseks, ent Oksana Bogensi kinnitusel leiab seegi haruldane asjake ühel ilusal päeval endale uue omaniku.
1965. aastast pärit telefoniaparaadi sai komisjonipood kingituseks, ent Oksana Bogensi kinnitusel leiab seegi haruldane asjake ühel ilusal päeval endale uue omaniku. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jaanuaris tähistab oma kümnendat sünnipäeva Jõhvi kaubanduskeskuse Jõhvikas soklikorrusel tegutsev Hea komisjonipood. Siin leiavad endale uue omaniku vanad kohvi- ja teeserviisid, pesulauad, kodumasinad, mänguasjad ning paljud muud põnevad esemed − isegi üks vana luukere.

Poe perenaine Oksana Bogens ütleb, et idee komisjonipood avada tuli tal juhuslikult.

"Jäin töötuks ning kuna idee koduperenaiseks hakata mind ei vaimustanud, siis hakkasin mõtlema, mida edasi teha. Kord astusin läbi ühest Tallinna antiigipoest ning sattusin jutusoonele selle omanikuga. Tema rääkis, et alustas oma tegevust just nimelt komisjonipoest, ning mina mõtlesin, et äkki peaksin minagi seda proovima. Ainult et mitte kaupu kokku ostma, vaid inimestelt kaupa edasimüügiks võtma nagu nõukogude ajal."

Märksõnad
Tagasi üles