N, 1.12.2022

JUHTKIRI ⟩ Ida-Virumaa vajab parlamendis tugevat esindust

Põhjarannik
Ida-Virumaa vajab parlamendis tugevat esindust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigikogu alustab pidulikult sügishooaega.
Riigikogu alustab pidulikult sügishooaega. Foto: Tairo Lutter

Kohe-kohe läheb lahti riigikogusse kandideerimise ralli. Erakondade staapide ajutrustid püüavad välja rehkendada, kuidas jagada oma poliitikuid maakondade vahel, et erakonna jaoks maksimaalselt tugev häältesaak varuda. Ida-Virumaale komandeerimisel püütakse meelde tuletada, kellel oli vaarisa pärit Narvast ja kes käis viiendas klassis korra võistlustel Kohtla-Järvel, et pisutki kohalikku kokkupuudet leida.

Omad lootused on ka kohalike parteirakukeste eestvedajatel ja nii-öelda töömesilastel, kelle endi väljavaated parlamenti saada pole küll olematud, kuid oma erakonna gastrolööride kõrval siiski nõrgapoolsed. Tõsi, ei ole harvad ka need juhud, kus mujalt esinumbriks toodud poliitikud on kõrbenud. Meenutagem viimastest riigikogu valimistest näiteks EKRE esinumbrit Ida-Virumaal Kersti Krachti või Isamaa esinumbrit Siim Kiislerit.

Ida-Virumaa jaoks on oluline, et maakond saaks parlamenti tugeva esinduse, kes lisaks üldistele riigiasjadele seisaks tugevamini ka piirkonna huvide eest. Viimastes riigikogu koosseisudes on nii-öelda Ida-Viru komando õnnetu olnud. Mõned selle liikmed on sobinud seltskonna- ja satiiriajakirjade kangelasteks või saanud tuntuks Eesti valitsuse sõimamisega, kuid tulemuslikku toimetamist Ida-Virumaa parema elu nimel on silma jäänud väga vähe.

Eesti eri piirkondade vahel käib riigi tähelepanu ja investeeringute nimel meeletu konkurents. Selles on edukamad need kandid, kellel on parlamendis tugev esindus ning kelle mõttel ja sõnal on tugev kaal oma erakondades.

Märksõnad
Tagasi üles