Jõhvi fööniksite südi lend saalijalgpallis sai otsa veerandfinaalis

Põhjarannik
Phoenixi saalijalgpallimeeskonna mängijad sai kodumängudes alati arvestada oma poolehoidjate tulise toetusega. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti saalijalgpalli meistriliiga uustulnuka Jõhvi Phoenixi teekond sai sel hooajal otsa veerandfinaalis, kus jäädi kahel korral alla Tartu Ravensile.

Kümne meeskonna osalusel toimunud põhiturniiril neljanda koha saanud Jõhvi Phoenix läks veerandfinaalis vastamisi punktiga nende selja taha jäänud Tartuga. Meistriliigas aastaid mänginud tartlased näitasid play off'i mängudes küpsust. Kodumängu kaotas Jõhvi kindlalt 0:6 ja ka Tartus jäädi läinud pühapäeval 3:5 alla mängus, milles Ravens domineeris. Tartu pääses 3:0 juhtima. Nikolai Martšuk lõi teise poolaja alguses küll ühe tagasi, aga siis tuli tartlastelt veel kaks kiiret väravat.

Vaatamata edasisest konkurentsist väljalangemisele, oli uustulnukast Phoenixile hooaeg meeldejääv. Selle kõige säravamaks krooniks oli jõudmine karikafinaali, kus jäädi 0:3 alla ühele Eesti edukamale saalijalgpalliklubile Tallinna Cosmosele.

Phoenixi kodumängud tõid Jõhvi spordihalli tribüünidele sadu poolehoidjaid, kes tuliselt oma meeskonnale kaasa elasid.

Kolmest Ida-Viru meeskonnast jätkab heitlust medalitele Sillamäe NPM Silmet, kes sai veerandfinaalis mängudega 12:5 ja 11:5 jagu Narva Unitedist.