Suur lugu
Hõbedaneiu Pippi Lotta Enok: mind on nii kasvatatud, et sport ja kool oleksid tasakaalus "Isa ei öelnud midagi, lihtsalt nuttis ja kallistas hästi kõvasti," meenutab Pippi Lotta Enok hetke, mil sai Keenia pealinna staadionil vahetult pärast juunioride maailmameistrivõistluste hõbemedali võitmist kokku isa Teeduga. See medalivõit on tasu paljude aastate pingutuste, loobumiste ja mõõnade ületamise eest. Sel laupäeval lendab 19aastane Jõhvi neiu USAsse, kus asub õppima ja treenima Oklahoma ülikoolis. Et saada tulevikus veelgi paremaks.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Mees, kes ehitas Ida-Virumaale 21. sajandi haigla 18 aastat Ida-Viru keskhaiglat juhtinud Tarmo Bakleri käe all on kerkinud mitmeid uusi haiglakorpuseid ning renoveeritud hooneid, toodud uusi arste Tallinnast ja Tartust ning ka Venemaalt, Ukrainast ja Moldovast. Kriisiajal oli kiirelt tarvis üles ehitada koroonaosakond ning haigla töö oluliselt ümber korraldada. Bakler ütleb Põhjarannikule vahetult enne Ida-Tallinna keskhaigla juhi kohale minekut antud intervjuus, et töö siinses haiglas oli ja on piisavalt vaimukas, et võinuks seda edasi teha. "Kuid selliseid kutseid tehakse ehk paar korda elus," põhjendab ta töökoha vahetamist.
Kuidas Jõhvi vabaks sai? (2) "Tegelikult on Jõhvil ikka vedanud, et ta iseseisvaks sai," ütleb vandeadvokaat Kaido Kooga, kes 30 aastat tagasi oli Jõhvit Kohtla-Järve küljest lahti lükkama asunud taastava kogu asutajate seas. Koos samuti sellesse kogusse kuulunud Vallo Reimaa ja Avo Kiire ning endise Ida-Viru maavanema Rein Aidma ja tollase ETV Ida-Virumaa korrespondendi Ago Gaškoviga meenutasid nad neljapäeval muusikaväljakul toimunud ajaloofestivalil Jõhvi taasiseseisvumise lugu.
Tagasi üles
Back