Klubi Motus paneb sajad narvalased jooksma

Ida-Virumaa jooksuhooaja sisse juhatanud Narva Lõbusa jooksu eripäraks on, et osalejad on rajal põnevates kostüümides.

FOTO: JOOKSUKLUBI MOTUS

Ülitiheda Ida-Virumaa tänavuse jooksukalendri stardipauk kõlas läinud laupäeval Narvas, kus  jooksuklubi Motus korraldas kostümeeritud osalejatega Lõbusa jooksu.

Veidi üle kahe aasta tagasi asutatud klubi Motus on võtnud oma südameasjaks tuua võimalikult palju narvalasi spordiradadele.

Narva jooksusari kasvab suuremaks

Klubi eestvedaja Anton Pratkunas tunnistab, et kui alates 2011. aastast hakkas Mati Lilliallik oma meeskonnaga korraldama Narva energiajooksu, hakkas tuhande osalejaga finišiprotokollidest silma narvalaste suhteliselt väike osakaal. "Mõtlesime oma sõpradega, et jooksmist tuleb hakata narvalaste seas populariseerima. Selleks on vaja korraldada rohkem väiksemaid kohalikke võistlusi ja ühistreeninguid," rääkis ta.

Eelmisel aastal Motuse ellukutsutud Narva jooksusari jätkub sel aastal ja koosneb juba viiest osavõistlusest. Selle omalaadseks proloogiks oli laupäeval toimunud Lõbus jooks, kus ligikaudu 70 osalejat silkasid Narva kesklinnas kõikvõimalikes kostüümides. Tähelepanuväärne, et osavõtutasudest ja annetustest kogunenud 185 eurot läheb Narva asenduskodu lastele spordivarustuse soetamiseks. "Lõbus jooks on mõnus sissejuhatus jooksuhooajale ja tugevale vihmale vaatamata olid osalejatel näod rõõmsad. Hea meel, et paljud viitsisid tulla välja põnevates kostüümides," sõnas Pratkunas.

Tema sõnul on narvalaste jooksuhuvi tasapisi kasvanud ja viiel eelseisval etapil loodab ta stardis näha juba vähemalt paarisada osalejat. 23. aprillil toimuv Narva-Jõesuu jüriöö jooks, 13. mail tulev Narva Kreenholmi jooks ja 29. mail aset leidev Narva promenaadijooks on aga heaks võimaluseks proovida oma võimeid enne suurüritust − 11. juunil toimuvalt Narva energiajooksu.

Narva jooksusarjas on sel aastal kaks uut omapärast võistlust. Pratkunas toob esile, et näiteks Kreenholmi jooksu rada kulgeb ajaloolises kvartalis punastest tellistest manufaktuurihoonete vahel. Üsna omapärane katsumus on ka 9. juulil toimuv "Narva Trail Run", mis kulgeb Äkkekülas mööda maastikuratta rada. "Seal ootavad jooksjaid rajal peale tõusude ja languste ka mitmed takistused," sõnas ta. Narva sarja finaal on 28. augustil toimuv Narva-Jõesuu rannajooks.

Tegevust alustab jooksukool

Peale võistluste käivitab Motus Narvas ka jooksukooli. See tähendab regulaarseid ühistreeninguid igal neljapäeval ja pühapäeval. "Kutsume seal osalema ka inimesi, kes pole varem üldse jooksmisega tegelnud. Kursuse eesmärk on valmistada inimesed paari kuuga ette selleks, et nad suudaksid Narva energiajooksul läbida 7kilomeetrise raja. Osalejaid juhendavad kogenud treenerid, kes kinnitavad, et see on täiesti reaalne eesmärk,  kui harjutada õigesti," sõnas Pratkunas, lisades, et maikuus peaks oma kogemusi Narva jooksukoolis osalejatele jagama ka Eesti praegune parim maratonijooksja Roman Fosti, kes on täitnud Rio olümpianormi.

Anton Pratkunas tunnistab, et kõigest mõned aastad tagasi ei pidanud ta jooksmisest lugu. "Käisin küll sõudmistrennis ja pidime seal mõnikord jooksma. Kuid ausalt öeldes vihkasin ma tol ajal jooksmist. Nüüd läksime aga sõpradega Narva energiajooksul 7 kilomeetrit jooksma. Tundsime jooksust mõnu ja sealtpeale on jooksmine saanud mulle väga meeldivaks harrastuseks," tõdes ta.

Narva energiajooks toob mujalt Eestist kohale tuhandeid inimesi ning Pratkunas usub, et ka narvalaste osakaal hakkab iga aastaga tõusma. "Minu unistuseks on, et sellega oleks seotud enamik Narva inimesi: kes rajal jooksmas, kes korraldajaid abistamas, kes raja ääres osalejatele kaasa elamas," ütles ta.

Mujal Ida-Virumaal on esimesed suuremad jooksuvõistlused tulemas ülejärgmisel nädalavahetusel. 16. aprillil toimub Pannjärvel traditsiooniline kindral Tõnissoni jooks, kus on kavas nii 20 km pikkune militaarjooks kui 7,5 km pikkune rahvajooks. Päev hiljem leiab aset aga esimene Viivikonna elamusjooks, kus pikim distants on 10 km.

Tagasi üles
Back