Aet Kiisla jooksis Soomes 24 tunniga üle 137 kilomeetri

, ajakirjanik
Eesti naistest Kokkola ultrajooksul osalenud Aet Kiisla (paremal) Liina Kesamaa enne starti. Foto: Erakogu

Tartu ülikooli Narva kolledži õppejõud ja Ida-Virumaa spordiürituste korraldaja Aet Kiisla läbis nädalavahetusel Soomes Kokkolas toimunud ultrajooksul 24 tunniga üle 137 kilomeetrit.

Katsumusterohke võistlus algas laupäeva keskpäeval ja jõudis lõpule 24 tundi hiljem pühapäeval. Aet Kiisla jättis selle aja selja taha 137,392 kilomeetrit.

Jooks toimus 865 meetri pikkusel ringil. Ööpäeva jooksul jõudis ta teha 159 ringi. Tema keskmiseks liikumiskiiruseks kujunes 6,16 km/h.

Esimese 50 kilomeetri läbimiseks kulus tal kuus tundi, järgmise 50 peale läks aega üle kaheksa ja poole tunni.

Esimese pikema, 15 minuti pikkuse pausi, tegigi Kiisla alles siis, kui 100 kilomeetrit oli joostud.

Kiisla sai 20 naisjooksja seas, kellest enamik olid soomlannad, 12. koha. Teine Eesti naisjooksja, Liina Kesamaa, jooksis läbi 177,867 kilomeetrit ja sai viienda koha. Mullu Sillamäel Siiri Pildi poolt püstitatud Eesti rekordist jäi tal puudu vähem kui kuus kilomeetrit.

Aet Kiislal jäi tema enda poolt mullu sügisel püstitatud Ida-Virumaa 24 tunni jooksu rekordist pisut üle kuue kilomeetri.

Kokkola 24 tunni jooksu võitnud soomlanna Teija Honkonen suutis aga joosta Euroopa tippklassi tähistava tulemuse - 219,780 kilomeetrit. Temast enam, 231,143 kilomeetrit, õnnestus samal võistlusel selja taha jätta vaid ühel mehel - Ville Niemenmaal.