K, 29.03.2023

Kohtla-Nõmme hobijalgpallurid lähevad karikasarjas vastamisi Eesti tippklubiga

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Kohtla-Nõmme hobijalgpallurid lähevad karikasarjas vastamisi Eesti tippklubiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Flora on meistriliigas viimastel aastatel korduvalt maha surunud Narva Transi, nüüd seisab äsja eurosarjas Serbia mullust hõbedameeskonda Radnicki võitnud Floral karikasarjas ees madin Kohtla-Nõmme rahvaliiga meeskonnaga.
Tallinna Flora on meistriliigas viimastel aastatel korduvalt maha surunud Narva Transi, nüüd seisab äsja eurosarjas Serbia mullust hõbedameeskonda Radnicki võitnud Floral karikasarjas ees madin Kohtla-Nõmme rahvaliiga meeskonnaga. Foto: Matti Kämärä /

Rahvaliigas mängiv Kohtla-Nõmme meeskond läheb esmaspäeval toimunud loosi tulemusel Eesti karikasarja 1/32-ringis vastamisi Eesti meistriliiga liidri Tallinna Floraga. 

Tänu fortuunale pääses kohalikke hobijalgpallureid ühendav meeskond ilma mänguta kohe teise ringi ehk 64 parema hulka. 

Kohtla-Nõmme meeskonna eestvedaja Marko Rooden ütles, et võimaluse üle minna kokku Eesti tippklubiga tuleb pigem rõõmustada kui kurvastada. "Selge see, et tasemevahe on ilmselge, ja tundub, et kaugemale me tänavu karikasarjas ei jõua, aga kohal 33-64 olla pole meile ka paha," viskas ta nalja. "Samas on võimalus mängida Lillekülas Eesti kõige tähtsamal jalgpalliväljakul meile suur asi. Eks see meile üks suur kaitses kannatamine tuleb. Aga püüame selle mängu väärikalt ära mängida, et kaotusenumbrid väga inetuks ei läheks," sõnas Rooden. 

Kuus aastat tagasi mängis Kohtla-Nõmme karikasarjas tookordse valitseva meistri Nõmme Kalju vastu ja kaotas 0:14, suutes üle poole tunni püsida vaid üheväravalises kaotusseisus.  

Kohtla-Nõmme on rahvaliiga Virumaa alagrupis sel aastal võitnud kaks ja kaotanud ühe mängu. Trenni tehakse Roodeni sõnul kord-kaks nädalas. Meeskonna tuntumaid mängijaid on isa ja poeg Raul ja Kevin Kaivoja. Raul on aastaid tegutsenud meistriliiga mängudes joonekohtunikuna, Kevin on mänginud nii Jõhvi Lokomotivi, JK Järve kui ka Paide linnameeskonna eest. Kohtla-Nõmme meeskonna ridadesse kuuluvad teiste seas ka korvpallurid Artur Saariste, Marek Vinni ja Jalmar Joosep Saar, suusataja Kaivo-Mart Kangro ning maadlustreener Siim Abner. 

Tugeva vastase sai Narva Trans, kel seisab ees raske mäng esiliiga tänavuse valitseja Tallinna Legioniga. Kohtla-Järve JK Järve mängib esiliiga B-tasandile kuuluva Võru Heliosega. JK Järve duubel läheb aga vastamisi rahvaliiga lustliku nimega meeskonnaga FC Puhkus Mehhikos. Karikamängud on plaanis pidada 6. ja 7. augustil. (PR) 

Märksõnad
Tagasi üles