Erik Reinboki võistlus juunioride MMil piirdus vaid ühe matšiga

Erik Reinbokil õnnestus Tallinnas toimuvatel maailmameistrivõistlustel pidada vaid üks matš, sest kvalifikatsiooniringis kaotas ta Armeenia maadlejale, kellega oli jaganud tänavusel EMil kolmandat kohta. FOTO: Maria Kilk

Tallinnas alanud juunioride maailmameistrivõistlustel maadluses piirdus medalipretendentide seas olnud Ida-Viru noormehe Erik Reinboki võistlus vaid ühe matšiga. 

Tänavu juunioride Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud ja mullu maailmameistrivõistlustel viiedaks tulnud Reinbok läks kaalukategoorias kuni 79 kilo kvalifikatsiooniringis vastamisi armeenlase Arman Avagjaniga. Et tegu on temaga samast klassist maadlejaga, kinnitab see, et tänavusel EMil jagasid nad koos kolmandat kohta. 

Reinbok läks kohtumist 1:0 juhtima, kuid matši teises osas õnnestus armeenlasel teha võte, mis tõi talle 4:1 võidu. Et tugev armeenlane võitis seejärel kaks järgmist matši, püsis Reinbokile veel õhus võimalus pääseda lohutusringi kaudu pronksimatšile. See lootus kustus aga õhtuses poolfinaalis, kui Avagjan jäi 2:3 alla Venemaa maadlejale Amhad Tašuhadžijevile.  

Eesti vabamaadluse koondise peatreeneri ja klubi Kuldkaru eestvedaja Aleksei Hapovi sõnul on maadluse reeglid paraku sellised, et ühe matši kaotuse järel võib ka kogu võistlus läbi saada. "Ta pidas Armeenia maadlejaga tasavägise matši, kuid piisas ühes eksimusest, et matš kaotada," tõdes ta. 

Hapovi sõnul ei olnud loos tema õpilasele kõige armulisem, kuid selle taha ei ole mõtet pugeda. "Maailmameistrivõistlustel nõrku vastaseid ei ole − kõik tulevad püüdma medaleid. Konkurents on tihe ning ühel päeval jõuavad pjedestaalile ühed ja teisel teised. Niisama osalemiseks ei ole mõtet näiteks kaugest Jaapanist või Ameerikast sõidu peale raha kulutada," sõnas ta. 

Reinboki ettevalmistus juunioride maailmameistrivõistlusteks kulges Hapovi sõnul hästi. Viimane treeninglaager toimus Venemaal Vladikavkazis, kus sai harjutada tugevate sparringupartneritega. "Võimalik, et mõned lisakilod oleksid talle kasuks tulnud," arutles Hapov.

Teisipäeval läheb võistlustulle teine Ida-Virumaa maadleja nendel maailmameistrivõistlustel Nikita Tšehhonin, kes teeb kaasa kaalukategoorias kuni 86 kilo. Hapov ei söanda tema võimaluste kohta mingeid ennustusi teha. "Ta oli samuti Vladikavkazis laagris ja tegi läbi korraliku ettevalmistuse. Ent tal on selja taga tõsine trauma ja jalaoperatsioon. Seetõttu jäid tal vahele ka Euroopa meistrivõistlused. Võistluspraktikat pole tal viimasel ajal olnud," sõnas Hapov. 

Tänu loosile on Tšehhonin kvalifikatsiooniringis vaba. 1/8-finaalis läheb ta vastamisi Kasahstani maadleja Abulai Sovetiga.   

Tagasi üles
Back