JK Järve tuli lõpuks pikast mõõnast välja

Raivo Saar on sel hooajal JK Järve kasuks löönud juba 14 väravat.
Raivo Saar on sel hooajal JK Järve kasuks löönud juba 14 väravat. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

JK Järve sai esiliigas viie kaotuse järel lõpuks kirja võidu, kuid liiga selge punase laterna Tartu Welco alistamine kodustaadionil 2:1 kujunes parajaks pähkliks.

JK Järve pääses kolumbialase Duvan Mosquera löögist avapoolajal juhtima, ent tartlased viigistasid pärast vaheaega. Võiduvärava lõi Raivo Saar kohtumise 79. minutil. Saar on oma meeskonna parima väravalööjana skoorinud sel hooajal juba 14 korral. Mosqueral on kirjas 13 tabamust.

Pärast meeskonna ühe liidri, brasiillasest poolkaitsja Youri Lellise väljalaenamist Läti kõrgliigaklubile FK Daugavpils on hooaega lennukalt alustanud JK Järvet tabanud sügav mõõn. Kui kevadel sammus meeskond võidult võidule ja heitles liigatabeli tipus koha eest meistriliiga üleminekumängudele, siis enne viimast ringi, kus peetakse veel üheksa kohtumist, on Kohtla-Järve parim vutimeeskond kuuendal kohal. Ettepoole on keeruline tõusta, sest viiendal kohal olevast Tartu Tammeka U21 meeskonnast lahutab juba kümme punkti.

Meistriliigas on samasuguses seisus ka Narva Trans, kes püsib 32 punktiga kuuendal kohal. Viienda koha heitlus ühe punkti võrra eespool oleva Tartu Tammekaga seisab sügisel veel ees, ent esinelik on juba püüdmatult eest läinud.

Eelmisel nädalal teenis Trans meeskonna juhendamise üle võtnud senise abitreeneri Oleg Kurotškini eestvedamisel kuus punkti tabelis tagapool olevate meeskondade alistamisega. Nädala keskel tuli 4:2 võit Kuressaare üle, mille peatreeneriks on kevadel Narva klubis hundipassi saanud Läti treener Dmitrijs Kalašnikovs. Laupäeval võideti 3:0 Tallinna Kalevit.