Kohtla-Järve võttis Tallinnalt võidu lootusetuna näinud seisust

Põhjarannik
Kui Kohtla-Järvel toimunud kahes kohtumises oli Viking võtnud võidu, siis nüüd pealinnas sai Everest revanši. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve Everest sai laupäeval Eesti jäähokimeistrivõistlustel teise võidu, olgugi et mängu viimasel minutil oldi Tallinna Vikingi vastu taga 5:7.

Väravaterohkes tasavägises mängus alustas Everest Tallinnas toimunud kohtumise viimast kolmandikku 4:3 eduseisus. Ent kolmandiku keskel korraldasid viikingid, kelle ridades mängib ohtralt nii praegusi kui endisi Eesti koondise hokimehi, väravasaju, kui lõid nelja minuti jooksul Everestile neli väravat. Kuigi Everest viskas kohe ühe vastu, püsis mitmekordse Eesti meistri turvalisena tundunud kaheväravaline edu ka siis, kui oli alanud juba viimane mänguminut.

Ent siis hakkas juhtuma... 43 sekundit enne lõpusireeni vähendas Aleksei Morozov kaotusseisu minimaalseks ja 13 sekundit enne lõpuvilet tuli kohe Michael Tugolt viigivärav otsa.