Minister Ossinovski sai males noorelt narvalannalt pähe

20 minutit kestnud partii käigus ei tundunud sugugi, nagu oleks haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski Narva algavale maletähele Nastja Sinitsõnale meelega kaotanud. Kuni lõpuni ajas ta oma üksikuks jäänud kuningat mööda malelaua ruute, enne kui selle lauale asetas. See hetk pildile jäigi.

FOTO: Ilja Smirnov

Noor narvalanna Nastja Sinitsõna võitis Paul Keresele pühendatud maleturniiril haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskit.

Eile Narvas toimunud maleturniir oli pühendatud Narvast pärit suurmeistri Paul Kerese 99. sünniaastapäevale. Turniirist võttis osa ka Jevgeni Ossinovski, kes kaotas noorele narvalannale Nastja Sinitsõnale.

Nastja rääkis, et ministriga mängida ei olnud ei hirmus ega ka raske. Seda vaatamata sellele, et Ossinovskil on aastatepikkune malestaaž, 10aastane tüdruk aga mängib alles kolmandat aastat.

"Mul on ükskõik, kellega mängida − kas või presidendiga," teatas Nastja partii lõppedes otsustavalt ajakirjanikule.

"See on sõltuvus, fanatism," kirjeldas tütre maleharrastust Nastja ema Marina. Nastja harjutab Narva laste loomemajas tuntud treeneri Leonid Peleševi käe all.

Jevgeni Ossinovski mängib malet 8. eluaastast ning kuni 13. eluaastani tegeles ta selle alaga tõsiselt. Ta on osalenud maakonna ja Eesti meistrivõistlustel ning saanud teise järgu. "Nüüd aga võib vist öelda, et olen oma mänguoskuse minetanud," tunnistas ta pärast kaotust naeratades.

"Tänu loogikale, külmale arvestusele ja vajadusele mitu käiku ette läbi mõelda võib paralleele tõmmata male ning mitme teise eluvaldkonna vahel. See mäng arendab oskust ette mõelda, olukordi ette näha ja ootamatutele muutustele reageerida," lausus Ossinovski.

Valimiste kohta aga, millest ta samuti osa võtab, ütles minister: "Ka valimised on etteaimatavad, kuid ratsionaalsust on seal palju vähem kui males."

Tagasi üles