Kohtla-Nõmme hobijalgpallurite lahing Flora ässade vastu lõppes 0:12

Kohtla-Nõmme jalgpallikllubi logo

FOTO: logo

Rahvaliigas mängiv Kohtla-Nõmme pidas  täna  Lillekülas Eesti karikasarja 1/32 finaalis raske lahingu paljukordse Eesti meistri Tallinna Flora vastu ja jäi alla 0:12.

Kohtla-Nõmmel õnnestus seisu viigis hoida tervelt 8 minutit. Alles siis avas Flora Herol Riibergi väravast skoori. Sama mees sattis palli Kohtla-Nõmme väravasse ka  15. ja 18. minutil. Seejärel suutsid Kohtla-Nõmme hobijalgpallurid oma puuri tervelt 17 minutit edukalt kaitsta. Markus Poomil õnnestus neljas värav lüüa ales 35. minutil ja skooriga 4:0 avapoolaeg ka lõppes.

Teise poolaja alguses pani aga Flora võimsama käigu sisse ja lõi kümne minuti jooksul neli väravat (Poom, Riiberg, Sorga ja Sinjavski).

16 minuti jooksul väravaid taas ei lisandunud, seejärel tegi aga Flora taas kümne minuti jooksu neli väravat (Poom ja kolmel korral Sorga) ja lõppseisuks jäigi 12:0.

Numbrite poolest on see Kohtla-Nõmme jaoks edasiminek. Kuus aastat tagasi läks Kohtla-Nõmme karikasarjas loosi tahtel vastamisi tookordse valitseva meistri Nõmme Kalju vastu ja kaotas 0:14, suutes üle poole tunni püsida vaid üheväravalises kaotusseisus.  

Hiljuti Saksamaa Bundesiiga ühele tugevamale klubile Frankfurdi Eintrachtille kaks kõva lahingut andnud Flora saatis Kohtla-Nõmme hobiijalgpallurite vastu suurema osa oma põhimeestest. Teiste seas oli  algkoosseisus ka Eesti koondise eest 126 mängu pidanud Enar Jääger.

Flora poolt olid platsil ka näiteks Eintrachtile väravad löönud Vlasii Sinjavski ja Mihkel Ainsalu, tipuründes mängis esimese poolaja aga Mark Anders Lepik, kelle juured nagu ka Sinjavskil, on Ida-Virumaal.

Kohtla-Nõmme meeskonna eestvedaja Marko Rooden rääkis Põhjarannikule pärast seda, kui oli loosiga selgunud karikamängiu vastane, et võimaluse üle minna kokku Eesti tippklubiga tuleb pigem rõõmustada kui kurvastada. "Selge see, et tasemevahe on ilmselge, ja tundub, et kaugemale me tänavu karikasarjas ei jõua, aga kohal 33-64 olla pole meile ka paha," viskas ta nalja. "Samas on võimalus mängida Lillekülas Eesti kõige tähtsamal jalgpalliväljakul meile suur asi. Eks see meile üks suur kaitses kannatamine tuleb. Aga püüame selle mängu väärikalt ära mängida, et kaotusenumbrid väga inetuks ei läheks," sõnas Rooden. 

Tänase mängu koosseisud

Kohtla-Nõmme

1. Hendrik Lillipuu (VV)

7. Martti Metsla

80. Kevin Kaivoja (K)

10. Siim Abner

30. Sten Kortin

2. Jalmar Joosep Saar

89. Marko Rooden

23. Mikk Rooden

22. David Tina

26. Andry Liiva

13. Karl Kaarlõp

Varumängijad

9. Maido Rooden

44. Raul Kaivoja

6. Karl-Joosep Karp

3.Ranno Rentik

Tallinna FC Flora

33. Richard Aland (K) (VV) (KTM)

16. Anselmi Mikael Nurmela

24. Henrik Pürg

3. Enar Jääger (KTM)

18. Michael Lilander

5. Vladislav Kreida (KTM)

8. Mihkel Ainsalu (KTM)

72. Herol Riiberg (KTM)

35. Markus Poom (KTM)

99. Vlasiy Sinyavskiy

71. Mark Anders Lepik

Varumängijad

32. Matvei Igonen

45. Henri Järvelaid (KTM)

50. Erik Sorga (KTM)

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles