Kohtla-Järve võimlemispidu võinuks purustada rekordi

Parketil on Angelina Jakovleva.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

26. ja 27. oktoobril toimub Ahtme spordihallis ХIII rahvusvaheline sportaeroobika turniir "Kohtla-Järve Open Cup". Võistlust korraldab Kohtla-Järve linnavalitsus koostöös spordiklubiga Fööniks.

Nimekiri on veel avatud, ent Fööniksi spordiklubi juhataja Tatjana Semtšenkova sõnul on end juba kirja pannud üle neljasaja sportlase kümnest riigist.

"Osalejate arv võinuks purustada kõik meie rekordid, ent Ida-Virumaal on üks suur probleem: majutuskohtade puudus. Seepärast pidime ligi sajale helistanule ära ütlema, kuna kõik olemasolevad majutuskohad on nendeks kuupäevadeks juba broneeritud," on tal siiralt kahju. "Rõõmu teeb see, et huvi meie turniiri vastu kasvab ja osalejate geograafia laieneb."

Esimest korda tulevad Kohtla-Järvele sportlased Indoneesiast ja Kõrgõzstanist, aga ka Venemaa kaugematest osadest Hantõ-Mansiiskist, Irkutskist ja Severodvinskist. Esindatud on Balti riikide uued võistkonnad, aga ka Valgevene − lisaks alalistele osalistele tulevad kohale Salihorski ja Babrujski sportlased.

Huvi kasvule aitab kaasa professionaalse võistlusplatsi olemasolu: kaks aastat tagasi soetas Kohtla-Järve spetsiaalse parketi, millel saab korraldada isegi kõige kõrgema tasemega turniire. Tekkinud on ka online-registreerimise võimalus ning kavasse lisatud kaks uut kategooriat: aerostep ja aerodance.

"Need on võimlemises väga vaatemängulised suunad," rääkis Tatjana Semtšenkova. "Nende eripära seisneb selles, et sooritatavad numbrid ei nõua suurt tehnilist keerukust, see-eest on kohustuslikud tänavatantsu elemendid. Isegi võhikutest vaatajatel on väga põnev neid etteasteid jälgida."

Korraldajate kinnitusel on kõva konkurentsi oodata kõikides vanuserühmades ning esimest korda on palju osalejaid vanuserühmas 18+. Muide, kogu indoneeslaste võistkond koosneb täiskasvanutest.

Pidulik avatseremoonia on laupäeval, 26. oktoobril kell 11 ning võimlemispeo avab kõrge külaline − Venemaa sportaeroobika föderatsiooni presiidiumi ning rahvusvahelise võimlemisföderatsiooni (FIG) tehnilise komitee liige Svetlana Lukina.

Spordihalli pannakse üles suured ekraanid ning turniiri käigul saab silma peal hoida ka online-ülekandest, ehkki muidugi on alati parem ise kohale tulla ja kõike oma silmaga vaadata.

Tagasi üles