HITO/Karjamaa alustas hooaega võiduga

36aastane Margo Tali oli 19 punktiga taas HITO/Karjamaa suurim skooritegija.
36aastane Margo Tali oli 19 punktiga taas HITO/Karjamaa suurim skooritegija. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti korvpalli esiliigast tagasi teise liigasse pudenenud HITO/Karjamaa alustas uut hooaega madalamal tasemel võiduga.

Ida-Viru meeskond sai võõrsil 79:71 jagu Jõgeva VSK/Tartu ülikoolist. Esimese poolaja järel kuue punktiga juhtinud HITO/Karjamaal hakkas teisel poolajal mäng käest minema ja viimase veerandi alguses pääses juba vastane omakorda kuue punktiga ette. Enne viimast veerandit kolme punktiga taha jäänud HITO/Karjamaal õnnestus siiski kohtumine oma kasuks pöörata.

Oluline roll oli selles algavaks hooajaks Ida-Viru meeskonnaga liitunud oma klubi kasvandikul, 22aastasel Aivar Grüningul, kes tabas nelja minuti jooksul murrangu toonud neli viset. Tema arvele jäi võidumängus kokku 13 punkti ja 7 lauapalli. Suurim panus tuli aga siiski vanameistritelt: 36aastane Margo Tali viskas 19 punkti ja andis 5 korvisöötu, temast aasta noorem Veiko Simm lisas 16 punkti ning võttis lauast 8 palli.

Eelmisel hooajal teise liiga tugevamate sekka kuulunud Alutaguse meeskond hävis esimeses mängus koduväljakul Võrumaale 65:93.

Kolmas Ida-Viru meeskond teises liigas − Reinar Halliku korvpallikool − peab hooaja avamängu Iisaku gümnaasiumi võimlas sel teisipäeval Pärnu meeskonnaga Sirius/Starforest.