HITO/Karjamaa alustas liigahooaega võiduga lisaajal

HITO/Karjamaa korvpallimeeskonnal on peatreener Priit Käeni juhendamisel esimene võit teises liigas kirjas. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Sel hooajal ainsa Ida-Viru meeskonnana Eesti korvpallimeistrivõistlustel osalev HITO/Karjamaa alustas teise liiga mänge lisaajal 100:97 võetud võiduga Keila korvpallikooli üle.

Tasavägiselt kulgenud kohtumises õnnestus Ida-Viru meeskonnal viis minutit enne normaalaja lõppu 8 punktiga ette minna: 81:73. Ent valdavalt 16-18aastastest noortest koosnev Keila meeskond tuli neljanda veerandi lõpuvileks järele 83:83. Lisaajal juhtis kaks minutit enne lõppu Keila 94:91. Kuid siis tabas vanameister ja mängiv treener Margo Tali kolmanda kolmese selles mängus. Südi mängu teinud 17aastane Kert Kasemets pani kohe teise kolmese otsa ning Andrus Lehismets ja Erik Raud kindlustasid vabavisetest edu, mis püsis lõpuvileni.

Kohtumise kangelane oli Andrus Lehismets, kes tõi 30 punkti ja võttis 7 lauapalli. Varem Reinar Halliku korvpallikooli ridadesse kuulunud Kert Kasemetsa arvele kogunes 22 punkti. HITO/Karjamaa veteranid Margo Tali ja Edvard Trumm lisasid vastavalt 13 ja 12 punkti. Trumm valitses lisaks lauavõitlust, noppides 18 lauapalli.