Narva Trans röövis esimesena sel aastal Floralt punkte

Põhjarannik
Selles, et Transil õnnestus Floraga viik teha, oli suuri teeneid otsustava viigivärava löönud Joseph Salistel, kes on tänavuseks hooajaks Flora poolt Narvale välja renditud. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Hooaega konarlikult alustanud Narva Trans saavutas laupäeval Eesti meistriliigas seda, mida ükski teine meeskond sel hooajal seni polnud suutnud: tegi viigi kõik eelnenud kümme mängu võitnud Tallinna Floraga.

Eesti jalgpalli peaareenil Lillekülas toimunud kohtumises jäid narvalased tänavuse hooaja ülekaaluka liidri vastu kahel korral kaotusseisu, kuid suutsid lõpuvileks siiski 2:2 viigi välja võidelda.

13. minutil viis Erik Sorga Flora ette, kuid veidi enne vaheaega viigistas juba palju aastaid Narvas elav Elevandiluuranniku jalgpallur Irie väravaesises saginas seisu.

Teise poolaja alguses viis Eesti koondise viimase kümnendi üks säravamaid mängijaid Konstantin Vassiljev võimsa pommlöögiga Flora taas ette. Otsustav viigivärav Transi kasuks tuli aga Flora "oma mehelt" ehk tänavuseks hooajaks Narvale laenatud Joseph Salistelt. Kogu mängu kompromissitult võidelnud Saliste oli 76. minutil õiges kohas, kui sai temani jõudnud palli viielt meetrilt tühja väravasse lükata.

Kolmandat mängu Transi peatreeneri kohusetäitja ametis olnud Valeri Bondarenkole oli see esimene teenitud punkt kahe napi kaotuse järel.

Vaatamata väärt viigile, ei ole Transi tabeliseis 11 vooru järel kiita. Kogutud on vaid 13 punkti ja esinelikust ollakse maas juba 8 punktiga. Eriti kehv on tänavu Transi rünnak: 11 mänguga vaid 10 väravat.

Meeskonna vaimu on aga hea võimalus ülespoole upitada sel laupäeval, mil Trans mängib taas Lillekülas, kui Evald Tipneri nimelises Eesti karikafinaalis minnakse kokku Nõmme Kaljuga. Viimati võitis Trans Eesti karika 18 aastat tagasi, mil praeguse abitreeneri Oleg Kurotškini poolt finaali lisaajal peaaegu keskväljakult teele saadetud pall maandus Tallinna Flora väravas.

Esiliigas tuli kolme kaotusega mõõnast võiduga välja Kohtla-Järve JK Järve, kes alistas võõrsil 2:0 viimasel kohal oleva Tartu Welco. Järve läks juba 2. minutil kohtumist juhtima brasiillase Sousa väravast. 31. minutil kindlustas edu kolumblane Mosquera.

JK Järvel on 11 vooru järel 21 punkti, mis annab neljanda koha. Kui täiseduga jätkav Tallinna Legion on 33 punktiga pikalt ees, siis Pärnu Vaprusel on Järvest vaid neli ja Tallinna Flora U21 meeskonnal kaks punkti rohkem.