Pippi-Lotta Enok võitis Lätis Balti matši

Avapäeva kaheksandal kohal lõpetanud Pippi Lotta Enok võib tänu teise päeva tugevatele aladele, eelkõige odaviskele, ettepoole tõusta.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Lätis Jekabpilsis toimunud Balti matšil kergejõustiku mitmevõistluses tõi jõhvi neiu Pippi-Lotta Enok Eestile esikoha seitsmevõistluses U18 vanuseklassis 5209 punktiga. 

Avapäeval võitis Enok neljast alast kaks: ta oli ajaga 14,66 parim 100 meetri tõkkejooksus ning tõukas parimana kuuli 13,46 meetrit. 200 meetri jooksus sai ta ajaga 26,10 teise koha. Oodatust tagasihoidlikumaks jäi tulemus vaid kõrguhüppes, kus ta ületas kõrguse 1,52 meetrit, mis andis sel alal seitsmenda koha.

Nelja alaga kogus Enok 3077 punkti, mis oli päeva lõpuks vaid ühe punkti vähem kui liidrikohal olnud leedulannal Olivija Vaitaitytel.

Teise päeva avaalal - kaugushüppes, jäi Enokil tavapärasest tulemusest mitukümmend sentimeetrit puudu ja ta sai kirja tulemuse 5.21, mille järel kärises vahe liidri juba üle saja punkti. Ent tema suurepärane odaviske tulemus 47.21 oli koguni ligemale kümme meetrit parem kui lähematel konkurentidel ning enne viimast ala kerkis ta esimeseks. 

Hea 800 meetri jooksu ajaga 2.28,76 võttis ta sel võistluses neljanda alavõidu ja kindlustas ka seitsmevõistluse võitu. Enok sai seitsme alaga kokku 5209 punkti ja edestas leedulanna Olivija Vaitaitytet 161 punktiga. 

Tagasi üles
Back