Karikavõidu järel auku kukkunud Narva Trans ei suuda sealt kuidagi välja ronida

, ajakirjanik
Viimati võitis Narva Trans Evald Tipneri nimelise Eesti karika neli aastat tagasi 2019. aastal. Foto: Jana Pipar / Eesti jalgpalliliit

Lootus, et mai lõpus võidetud Eesti jalgpallikarikas võiks anda Narva Transile tänavusel konarlikul hooajal vingemad tiivad, ei ole täide läinud, pigem vastupidi: järgnenud kuuest Eesti meistriliiga mängust pole õnnestunud võita mitte ühtegi.

Narva Trans jõudis tänavusel hooajal meistriliiga ekvaatorile mannetu 1:1 viigiga FC Kuressaare vastu. Amatööride meeskonnast, kelles paberi peal ei tohiks Transile olla suurt vastast, ei õnnestunud narvalastel kummaski hooaja esimese poole kohtumises jagu saada. Viimati oli küll võidu hõngu tunda. Trans läks Artjom Škinjovi 26. minuti väravast juhtima. 52. minutil jättis aga teise kollase kaardi teeninud Škinjov oma meeskonna Kuressaare meretuultele avatud staadionile kümnekesi eduseisu hoidma.

Seda õnnestuski narvalastel peaaegu kohtumise lõpuni teha. 85. minutil tõrjus väravavaht Marko Meerits selle nimel isegi penalti. Ent kaks minutit enne normaalaja lõppu tõi Kuressaare mängija Sander Lahe löök postipõrkest ikkagi viigi.

Poole hooajaga on Transil õnnestunud koguda vaid 19 punkti. Neljandal kohal olevast Paidest jääb Narva maha juba 17 punktiga, mida on järelejäänud 18 vooruga järele võtta imekeeruline. Juunis Transi peatreeneri ohjad haaranud mitmetes Venemaa tippklubides treeneritööd teinud Andrei Sjominil ei ole esimestes mängudes mingit moodi õnnestunud näidata, et tema tulekuga oleks meeskond leidnud tee võidule või vähemasti enesekindluse. Transi kollitab jätkuvalt vigastuste laine. Suure hulga põhimängijate eemaloleku tõttu tuleb Narval iga mängu eel nuputada, kuidas 11 enam-vähem ühtlasel tasemel mängumeest kokku saada. See, et osa neist peab mängima neile mitte tavapärastel positsioonidel, avaldab samuti negatiivset mõju nii mängujoonisele kui ka tulemusele.

Lähipäevadel, mil on avanenud meistriliiga üleminekuaken, peaks selguma, kui palju ja kui õnnestunult suudab Trans oma ridu tugevdada ja kes meeskonnast ära saadetakse. Aega adra seadmiseks on napilt, sest uued meistriliiga voorud tulevad kohe peale: sel laupäeval seisab Narvas ees kohtumine Nõmme Kaljuga. Seejärel tuleb aga väärikat mängu näidata ka eurosarjas, kus avaringis on vastaseks Montenegro klubi FK Buducnost Podgorica. Avakohtumise peab Narva 11. juulil kell 18.30 Rakvere staadionil, kuna Narva staadion ei kõlba eurosarja mängude läbiviimiseks.