Ööl vastu kolmapäeva kerivad maratonijooksjad Narvas staadioniringe

Kui esimesel neljal aastal toimus Ida-Virumaa staadionimaraton Iisakus, siis mullu joosti ja ka tänavu joostakse Narvas Kreenholmi staadionil.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Täpselt südaööl vastu kolmapäeva seavad Narvas Kreenholmi staadionil end stardirivvi kümned jooksjad, kel on kavas läbida 400meetrisel ringil täispikk 42,2 km pikkune maraton. 

Osa neist on mõned tunnid varem seda juba ühe korra samas paigas teinud. Ehk ligikaudu 10 tunniga joostakse läbi ligemale 85 kilomeetrit, mis tähendab 210 staadioniringi kerimist. 

Kuuendat korda toimuva Ida-Virumaa staadionimaratoni kavas on sel aastal kaks maratoni: õhtumaraton, mis stardib kell 17, ja öömaraton, mis algab südaööl. Mõlemal juhul on võimalik ette võtta ka leebem variant ehk poolmaraton. Kahe maratoni vahel kell 22 peetakse 10 000 meetri jooks. Sel alal selguvad ühtlasi Ida-Virumaa tänavused meistrid. Laste- ja noortejooksudega tehakse Kreenholmi staadionil algust juba kella 15st. Kella 17-20 tegutseb staadionil sporditarvete kirbuturg.

Eesti pikamaajooksjate seas ka gurmeejooksuna tuntud Ida-Virumaa staadionimaratonil on tavapäraselt raja ääres jooksjaid ergutamas ka muusikud. Joogi- ja söögipunkt on iga 400 meetri järel.

Ida-Virumaa staadionimaratoni peakorraldaja Aet Kiisla sõnul on toidulaual kõik pikamaajooksjatele loogilised asjad: vesi, spordijook, kurgid, arbuus, banaanid, leiva- ja piimatooted, Coca-Cola, krõpsud, oliivid, pähklid, šokolaad. 

Raja äärde paigutatakse ka tünnisaun. "Lärmakad kaasaelajad on iga kell oodatud," sõnas Kiisla, kelle sõnul joostakse öömaratoni nii kaua, kui kõige aeglasemal osalejal aega kulub. Kuid kontrollaeg kukub kell 8 hommikul. 

Tagasi üles