Kiviõli pump track'i võistlus viib võitjad Šveitsi

Kiviõli seikluskeskuse pump track'i rajal tiirlevad laupäeval laste asemel täiskasvanud, kes võistlevad võimaluse eest pääseda maailmameistrivõistluste finaali. FOTO: Matti Kämärä

17. augustil toimub Kiviõli seikluskeskuses "Red Bull Pump Tracki" maailmavõistluste kvalifikatsioonietapp, mille võitjad pääsevad oma oskusi näitama Šveitsis toimuvale finaalvõistlusele. 

Kvalifikatsioonivõistlusi peetakse üle kogu maailma rohkem kui 20 riigis, näiteks Uus-Meremaal, USAs, Prantsusmaal, Jaapanis, Šveitsis, Eestis ja Lätis. Neist radadest on igaühel oma spetsiifika ja keerukus. Kvalifikatsioonivõistluse parim mees ja parim naine saavad täielikult kinni makstud reisi finaalvõistlusele, et selgitada välja maailma kõige kiiremad sõitjad.

Seikluskeskuse juht Janek Maar tõdes, et neil on au omada ühte 13st Baltimaade ringrajast. "See on uus spordiala ja me ootame, et näeme seda peagi ka olümpiamängudel," ütles ta. 

Pump track'i võistluse eesmärk on edendada aktiivset elustiili ja jalgrattakultuuri ning tekitada enneolematu adrenaliiniannus mitte üksnes sõitjatel, vaid ka pealtvaatajatel. Võistlust korraldavad Balti riikides rattaringraja loojad ettevõttest Velosolutions Baltics koostöös Red Bulli, Kiviõli seikluskeskuse ja BTA Baltic Insurance Companyga.

Võistlus toimub 17. augustil ning algab registreerimise ja soojendusringidega, et kõik võiksid pump track'i tundma õppida. Üritus jätkub üks ühe vastu  kvalifikatsioonisõitudega, kus osalejad läbivad terve ringi, püüdes näidata parimat ringiaega. Pärast tulemuste kokkulöömist liituvad kiiremad osalejad intensiivse võistlusega kvalifikatsioonivõistluse võitmiseks. Parimale meessoost ja parimale naissoost sõitjale on auhinnaks tasuta reis Berni maailma finaalvõistlusele.

"Red Bull Pump Tracki" maailmavõistluse Eesti kvalifikatsioonivõistlusele pääsemiseks tuleb registreeruda Red Bulli veebilehel. Kohtade arv on piiratud ja Eesti kvalifikatsioonivoorus võib osaleda alates 16. eluaastast, teatasid korraldajad. 

Tagasi üles
Back