Mäetagusel selgub sel nädalal maailmameister - kohal on 17 riigi koondised

Mäetaguse kettagolfipargis selguvad sel nädalal selle ala võistkondlikud maailmameistrid.

FOTO: Olaf Esna erakogu

Mäetagusel algavad sel kolmapäeval kettagolfi võistkondlikud maailmameistrivõistlused, kus osalevad 17 riigi koondised kokku 150 sportlasega.

Kaugematest riikidest saabuvad Mäetagusele Uus-Meremaa, Austraalia, Kanada ja USA koondised. 

Maailmameistrivõistluste tehnilise direktori Timo Juursalu sõnul on tiitlivõistluste võõrustamine Ida-Virumaal Eesti kettagolfile suurepärane tunnustus ja usaldus, mis  aitab selle ala  arengule kaasa. "Loodan, et raja äärde tuleb ka rohkelt pealtvaatajaid - tegu on vaatemängulise ja emotsionaalse spordialaga," ütles ta. 

Kaheksaliikmelise Eesti koondise kapteni Raimo Kimmeli sõnul on eesmärgiks parandada eelmistel maailmameistrivõistlustel saavutatud neljandat kohta ehk sihikul on medal. "Vaim ja motivatsioon on kõigil väga hea," sõnas ta.

Eesti koondisesse kuuluvad Kristo Raik (MPO), Rasmus Metsamaa (MPO), Siim Isup (MPO), Sven Pajus (MPO), Mauri Villmann (MJ18), Maris Perendi (FPO), Raimo Kimmel (MP40) ja koondise noorimana, vaid 13aastane Mathias Villota (MJ18).

Kimmeli sõnul on iga koondise liige valmistunud suurvõistluseks individuaalselt. Koondis koguneb Mäetagusele esmaspäeval. 

Teisipäeva õhtul kell 18 toimub Mäetaguse mõisaõuel maailmameistrivõistluste avatseremoonia. Võistlusvisetega tehakse algust kolmapäeval, 21. augustil juba kell 8 hommikul. Neli päeva kestval mõõduvõtmisel selgub tänavune maailmameister laupäeval, kui kell 9 algab poolfinaal- ja kell 13 finaalmäng. 

Otseülekandeid maailmameistrivõistlustest on võimalik näha ka Postimehe veebi vahendusel. 

Tagasi üles