Narva noormees Georgi Tunjov pääses Itaalia kõrgliigaklubi põhimeeskonda

Uhke pilt: Narva noormehe Georgi Tunjovi nimi on Itaalia Serie A mängus SPALi klubi põhimeeskonna nimekirjas kohtumises Torino Juventuse vastu.

FOTO: Kuvatõmmis/SPAL

18aastane Narva noormees Georgi Tunjov pääses laupäeval esimest korda oma klubi SPAL põhimeeskonda Itaalia kõrgliiga mängus, kus tema praegune klubi kohtus sealse tippklubi Torino Juventusega. 

Esimesi mänguminuteid ühes Euroopa tugevamas jalgpalliliigas Serie A Ida-Virumaa noorel vutimehel veel teenida ei õnnestunud, kuid ta jälgis oma meeskonna varumeeste pingilt, kuidas toimetasid platsil teiste seas Juventuse sellised tähed nagu Christino Ronaldo, Gianluigi Buffon, Matthijs de Ligt ja teised. Juventus võitis kohtumise Ronaldo ja Bosnia ja Hertsegoviina jalgpallituusa Miralem Pjanici väravatest 0:2. 

Tunjovi koduklubi on kuue vooruga kogunud vaid kolm punkti ja on Serie A-s praegu eelviimasel, 19. kohal. 

Ründava poolkaitsja positsioonil mängiv Georgi Tunjov on Narva Transi kasvandik, kes siirdus Itaalia kõrgliigaklubisse mullu märtsis, olles siis alles 16aastane. Tänavusel hooajal on ta SPALi U19 meeskonna eest noorteliigas Primavera 2A osalenud kahes kohtumises kolmest: võidumängudes Brescia ja Verona vastu. 

Enne Itaaliasse siirdumist sai Tunjov Eesti meistriliigas ja karikasarjas Narva Transi koosseisus kirja 27 kohtumist ja ka ühe värava. Tunjov on üks Eesti U19 koondise põhimängijaid. Ta on osalenud kaheksas selle vanuseklassi koondisemängus. Tänavu märtsis lõi ta otsustava värava Šveitsi eakaaslastele mängus, mille Eesti võitis 1:0. 

Tagasi üles