VIDEO Kohtla-Järve gümnaasium ja slaavi põhikool tähistasid ühisel väliaktusel Eesti sünnipäeva

Kohtla-Järve gümnaasium ja slaavi põhikool korraldasid reedel Eesti 102. sünnipäeva puhul kooli staadionil väliaktuse, kus osalesid lasteaialapsed ja linnarahvas.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve gümnaasium ja Kohtla-Järve slaavi põhikool tähistasid reedel ühisel väliaktusel Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva. 

Põhikooli staadionil toimunud aktusel osalesid peale kahe koolipere ka kohalikud lasteaiad ning linnarahvas. 

"See on ajalooline hetk, kus korraga niipalju inimesi on tähistamas Eesti Vabariigi sünnipäeva siin Kohtla-Järve slaavi põhikooli staadionil," sõnas Kohtla-Järve gümnaasiumi direktor Hendrik Agur. 

Läinud sügisel tegevust alustanud riigigümnaasiumi direktor sõnas, et uus kool on tulnud Kohtla-Järvele, et pakkuda tuge, vaimuvalgust ja abi selleks, et meie noored saaksid kasvada täisväärtuslikeks Eesti kodanikeks, kes tagavad meie rahu ja õnne.

Aktusel kõlasid peale Eesti hümni ka Kohtla-Järve gümnaasiumi ja slaavi põhikooli hümnid. 

Kaitseväe tehnikat ja relvi tutvustasid aktusel Viru pataljoni võitlejad. 

Hendrik Aguril oli eelnev kokkulepe, et aktuse ajal lendavad üle staadioni treeninglennu raames ka kolm NATO koosseisu kuuluvat Eesti õhuväe lennukit. Kuid vahetult enne aktust sai Agur Ämari õhuväebaasiust teate, et ilmaolud ei võimalda seda lendu korraldada. "Täname õhuväge sellegipoolest igatise valmisoleku ja kaastöö eest. Loodame, et saame tervitada tublisid sangareid juba järgmisel aastal. Koostöövagu on sisse lükatud," märkis ta. 

Tagasi üles
Back