Aafrika mehed tõid Transile kolmanda võidu

Geoffrey on sel hooajal meistriliigas löönud juba kuus väravat.
Geoffrey on sel hooajal meistriliigas löönud juba kuus väravat. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Eesti meistriliigas sai Narva Trans hooaja kolmanda võidu, kui alistati lähikonkurent Tallinna Legion 2:0.

Transi võitu aitasid sepitseda meeskonna Aafrika riikidest pärit leegionäride väravad. Teise poolaja alguses viis Elevandiluurannikult pärit Irie pealöögiga oma meeskonna juhtima. Seejärel lõi soolorünnakuga nauditava värava nigeerlane Geoffrey, kes võttis keskjoone juures palliga hoo üles ja lihtsalt jooksis kõikide vastaste eest ära ning lõi palli täpselt värava alumisse nurka.

See oli Geoffrey kuues värav meistriliigas.

Teisipäeva õhtul hiilgas Nigeeria ründaja karikasarja mängus lüües kolm väravat Paide Linnameeskonna kolmanda võistkonna väravasse. Trans võitis kohtumise 4:0 ja edenes 1/32 finaali.

Hooaja alguse mõõnast välja tulev Trans on meistriliigas14 vooruga kogunud 13 punkti, neist 10 viimase nelja mänguga. Kaheksandalt kohalt veel sammu võrra ettepoole jõudmiseks tuleb järgmises voorus jagu saada FC Kuressaarest.

Esiliigas mängival Kohtla-Järve JK Järvel ei õnnestu aga august kuidagi välja tulla. Laupäeval jäädi kodustaadionil 1:2 alla tabelipõhja lähikonkurendile, Pärnu jalgpalliklubile. 14 vooru järel on JK Järvel tabelis null punkti (hooaega alustati kolme miinuspunktiga ja tänu kolmele viigile on jõutud nullini) ja üheksandal kohal olevast Pärnust lahutab juba 12 punkti. Masendav on JK Järve väravate suhe 4:31.

Karikasarjas pääses JK Järve teisipäeval järgmisesse ringi raskelt tulnud 2:1 võiduga Paide linnameeskonna neljanda võistkonna üle. Kohtla-Järve meeskond jäi juba kohtumise teisel minutil kümnekesi, kui platsilt saadeti punase kaardiga minema kapten Erik Kruglov ning vastased läksid kohe seejärel penaltist juhtima. Aleksei Tihhonovil õnnestus enne vaheaega  seis viigistada ja Artur Salmus lõi kohtumise 65. minutil võiduvärava.