Ida-Virumaa jooksusarja avaetapi võitis Deniss Šalkauskas

Eesti paremate keskmaajooksjate sekka kuuluv Deniss Šalkauskas sai kindralijooksu 7 km rajal kindla võidu, ilma et oleks pidanud pikka dressigi seljast võtma. Foto: Elys Sepp / Ida-Virumaa jooksusari

Ida-Virumaa jooksusarja avaetapi − kindralijooksu − võitis Jõhvi spordikooli treener Deniss Šalkauskas.

Kui kindralijooksu rahvajooksu rada on traditsiooniliselt kulgenud Pannjärvel mändide vahel küngastel, siis seekord oli metsas aprilli keskel veel nii palju lund, et korraldajad otsustasid jooksjaid libedal kakerdamisest säästa. Põhidistantsi, 7 km jooksu start toodi Kurtnasse, kust jooksjad ja kõndjad mööda kergliiklusteed Pannjärvele suundusid.

Startijate rivi lõpust jooksmist alustanud Šalkauskas liikus peagi grupi etteotsa ja raputas kõik konkurendid kannult ning jõudis ajaga 24.39 ka esimesena Pannjärve suusastaadioni finišikaare alla. Teise koha saanud Allain-Marco Antonit Alutaguse suusaklubist edestas ta minuti ja 17 sekundiga.