Kindralijooks tõi starti üle saja osaleja

Militaarjooksu parimad poodiumil.
Militaarjooksu parimad poodiumil. Foto: Aivar Oja

Laupäeval Pannjärvel kindral Aleksander Tõnissoni auks korraldatud maastikujooksul oli eri distantsidel rajal 128 osalejat.

Kõige rängemal põhidistantsil, kus 21,1 km pikkune rada tuleb läbida vähemalt 10kilose seljakotiga, sõdurisaabastes ja koos relvaga, oli tänavu kiireim Sergei Rjabõškin, kes jõudis finišisse 30 sekundit enne, kui tiksus täis kaks tundi. Rain Jano jäi talle alla kolme ja poole minutiga. Kolmandana lõpetas tänavu Kindralijooksu varasem mitmekordne võitja Indrek Roos, kel kulus raja läbimiseks viis ja pool minutit üle kahe tunni.

Naiste arvestuses oli ajaga 3.03 parim Jaanika Kindlam.

Ränga raja läbisid 27 meest ja 8 naist.

Nii-öelda leebemas versioonis, kus kaasas peab olema vaid seljakott, oli parim märtsi lõpus Eesti kaitsepolitsei asedirektori ametist erru läinud Aleksander Toots ja naistest Jana Heikinen.

Lisaks militaarjooksudele olid kavas ka 6 km ja 3 km elamusjooks, kus tuli peale jooksmise ka turnida.

6 km rajal oli meestest parim Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Šalkauskas, kes osales mõned nädalad tagasi ka murdmaajooksu maailmameistrivõistlustel. Naistest võitis Eesti naiste suusakoondisesse kuuluv Aveli Uustalu.