Eesti kergejõustikumeistrivõistlustelt tuli neli kulda Ida-Virumaale

Deniss Šalkauskas rõõmustab esimese staadionil võidetud Eesti meistri tiitli üle 1500 meetri jooksu finišis. Foto: Marko Mumm / EKJL

Ida-Viru kergejõustiklased võitsid nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel neli kulda, tehes isiklike rekordite lähedasi tulemusi.

Pärast aprilli lõpus Kohtla-Järve abilinnapea ametist priiks saamist treenimisele keskendunud Deniss Šalkauskase rõõm oli piiritu, kui ta 1500 meetri jooksus lõpuks staadionil oma esimese täiskasvanute meistri tiitli võitis. Varasematel aastatel hulga hõbedaid ja pronkse kogunud Šalakauskasel tuli kulla võitmiseks lõpusirgel pidada hambad ristis duelli Kalev Hõlpusega, keda tal õnnestus lõpuks edestada üksnes 0,12 sekundiga.

Šalkauskase võiduaeg 3.49,11 jääb vaid pisut rohkem kui sekundiga alla aasta tagasi Belgias joostud isiklikule rekordile 3.48,08. Et Šalkauskas on sel alal jõudnud taas elu parimasse vormi, näitas ta ka enne jaanipäeva Inglismaal, kus tal jäi isikliku margi alistamisest puudu vaid 0,14 sekundit. Uus võimalus tuleb eeloleval nädalavahetusel Lätis Valmieras toimuval Balti matšil.