Küll aga kinnitab Sellik, et steroide ta ei kasutanud ja sama joont hoidsid ka tema põhilised konkurendid pikamaajooksudes. Küll aga oli mitmete muude kergejõustikualade sportlaste seas see vägagi levinud. Sellik meenutab üht koondise koosolekut pärast Montreali olümpiat järgnenud maavõistluse eel USAga. Koondise peaarst tõusis püsti ja küsis: "Tüdrukud, kellele on süsti vaja, tulge minuga kaasa." Peaaegu kõik läksid kaasa ja paugutasid järgmisel päeval hirmsaid tulemusi.
21aastane Iisaku poiss sinimustvalgete lippude meres
Raamatu sissejuhatuseks on peatükk samalt võistluselt, mis toimus USAs Marylandi ülikooli staadionil. Kui Sellik oli varustaadionil soojenduse ära teinud ja sisenes peaareenile, vaatas talle vastu üle poolesaja sinimustvalge lipu. Samas lähedal Baltimore'is olid just lõppenud ESTO päevad ja paljud väliseestlased sõitsid Sellikule kaasa elama.
"See oli 21aastasele Eesti poisile tohutu üllatus. Kui ta mulle sellest jutustas, siis oli näha, et ta on sellest veel 40 aastat hiljemgi liigutatud," meenutas Tiit Karuks, kelle sõnul sai lõpuks raamat täpselt selline, nagu Enn Sellik seda ise soovis.
"Kaotusi tuli, aga lõppkokkuvõttes ongi nii, et kaotusi koguneb alati rohkem kui võite. Ja lõpuks saad aru, et maailm ongi niimoodi seatud: tipp on nii terav, et selle vallutavad väga vähesed. Aga mul õnnestus maailma absoluutseid tippe ikka mõne korra ka võita," võtab Sellik oma sportlaseaastad kokku.
Kohtla-Järve rajooni täitevkomiteed enam pole, aga mõnes mõttes õigusjärglasena võiks Ida-Virumaa omavalitsuste liit Sellikule ühe moodsa teleka 43 aastat hiljem tema Tartu koju vana võla katteks ikkagi toimetada. Seda enam, et tema poolt tollal joostud Eesti rekordile 5000 meetri jooksus 13.17,2 pole siiani keegi eestlastest ligilähedalegi saanud.