Tänavune Narva energiajooks kulgeb suuremas osas linna piires

Narva energiajooksu stardi- ja finišipaik on nagu mullugi Hermanni kindluse kõrval Joaorus. Esiplaanil mullu 6 km jooksu võitnud Deniss Šalkauskas, kellest ei jäänud sugugi palju maha sel hooajal Tallinna Flora jalgpallimeeskonda kuuluv Vlasi Sinjavski. FOTO: Erik Gamzejev / Põhjarannik

8. juunil toimuva tänavuse Narva energiajooksu rada kulgeb varasemast suuremas ulatuses linna piires ja mööda uusi kergliiklusteid. 

9. korda toimuva Ida-Virumaa kõige osavõturohkema rahvaspordiürituse peakorraldaja Mati Lilliallik sõnas, et uue raja koostamine sai võimalikuks tänu sellele, et Narvas on viimase aasta jooksul lisandunud palju kilomeetreid uusi kergliiklusteid.

"See võimaldab ka poolmaratoni 21 kilomeetri pikkuse raja mahutada peaaegu kogu ulatuses linna piiresse. See on põnevam jooksjatele ja peaks tooma ka rohkem kaasaelajaid raja äärde," rääkis ta, lisades, et kuna tänavu joostakse rohkem mööda kõnniteid, ei ole vajadust sulgeda ürituse ajaks liikluseks nii palju sõiduteid kui varem. 

Kõige olulisem raja muudatus on, et tänavu ei joosta  pikka otsa edasi-tagasi Narva-Jõesuu poole viival teel. Küll aga läbib rada nii nagu mullugi Kreenholmi territooriumi, jõeäärset promenaadi, Pimeaeda, Pähklimäe terviseradu ja mitmeid teisi Narva piirkondi. Stardi- ja finišipaik on  endiselt Hermanni linnuse naabruses Joaorus.  

Mati Lillialliku sõnul on tänavu Narva energiajooksule registreerunud praeguseks 10-15 protsenti rohkem osalejaid kui mullu samal ajal. "Selle põhjal on veel ennatlik öelda, kas tuleb ka uus osavõturekord või mitte. Selles on määrav, kui aktiivselt panevad inimesed end kirja maikuus," ütles ta. Mullu oli osalejaid üle nelja tuhande. 

Eelmisel aastal oli kahe parema maratonijooksja duellis Narvas energiajooksu poolmaratoni rajal Tiidrek Nurme Roman Fostist kiirem. Tänavu on taas oodata nende-vahelist heitlust ja sihikul on ka Eesti rekord. FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Nagu tavaks, selguvad Narvas tänavu ka Eesti poolmaratoni meistrid. Praeguse teadmise järgi on Lillialliku sõnul starti tulemas kaks praegust Eesti parimat maratonijooksjat Tiidrek Nurme ja Roman Fosti, kes said mullu Berliini EMil vastavalt 9. ja 17. koha. Nurme jooksis mõne nädala eest maratoni isiklikuks rekordiks 2.13.40. Lillialliku sõnul tulevad nad Narva kiirele rajale üritama uut Eesti poolmaratoni rekordit, millest Nurmel mullu pisut puudu jäi. Neile peaks tempo hoidmisel toeks tulema ka keenialane Ibrahim Mukunga, kes on taastunud kergemast liiklusõnnetusest.  

Tänavuse Narva Energiajooksu kontserdi peaesinejaks on Koit Toome, FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik.

Traditsiooniliselt toimub pärast jooksu Joaorus ka kontsert, kus sel aastal esineb Koit Toome. 

Jooksjate registreerimise kõrval käib praegu aktiivselt ka vabatahtlike värbamine.  Nende juhi Anton Pratkunase sõnul vajatakse üle paarisaja abilise nii joogipunktidesse, võistluskeskusesse kui raja turvajateks ja suunajateks. "Paljud vabatahtlikud on käinud abiks aastaid eelkõige mõnusa koostegemise tunde pärast. Kuid vajame ka uusi inimesi, sest osa meie vabatahtlikke on hakanud ise jooksma ega taha sel aastal raja äärde jääda," rääkis ta. 

Narva Energiajooksul on viimastel aastatel osalenud üle 4000 jooksja ja kõndija. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Narva Energiajooks 2019

* 8. juunil 

* Võistluskeskus Hermanni kindluse kõrval Joaorus

* Kavas poolmaraton ning 6 km

* Lisainfo ja registreerimine jooks.ee

Tagasi üles
Back