Ajateenijad valmistuvad Kevadtormiks

Põhjarannik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viru Kevad 2011.
Viru Kevad 2011. Foto: Kirde kaitseringkond

Täna algavad Eesti eri paigus kaitseväe õppused, kus ajateenijad harjutavad praktilise koostöö kogemust kompanii tasemel ja viimistlevad oma oskusi maaväe suurimaks õppuseks Kevadtorm. Teise seas alustab õppusega Viru jalaväepataljon.

Ida- ja Lääne-Virumaal algavad kolm õppust: Viru jalaväepataljoni Viru kevad 2, õhutõrjepataljoni Tormikotkas ning suurtükiväepataljoni Turmtuli. Õppuste ühendnimetajaks on koostöö erinevate relvaliikide vahel taktikalises olukorras. Koostööharjutustel hinnatakse allüksuste peamisi taktikalisi tegevusi - rännakut, kaitset, julgestuse tagamist, rünnakut ja teenindustoetust. Eelnevalt on ajateenijad teenistuse jooksul õppinud individuaalset, jao ja rühma tegevust, nüüd harjutavad nad koostööd kompanii tasemel.

Kirde kaitseringkonna õppustel osaleb kokku ligi tuhat kaitseväelast. Õppustest võtavad osa Scoutspataljoni, tagalapataljoni, Vahipataljoni, pioneeri-, õhutõrje- ja suurtükiväepataljoni ning Viru, Kuperjanovi ja Kalevi jalaväepataljonide allüksused. Kirde kaitseringkonna õppused lõpevad 26. aprillil.

Ajateenistus Eesti kaitseväes kestab 8-11 kuud. Koostööharjutused on ajateenijatele viimaseks ettevalmistuseks 3. mail algavale suurimale maaväe õppusele Kevadtorm Lääne- ja Ida-Virumaal, kuhu on kaasatud kaitseväe ja kaitseliidu üksused ning reservväelased.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles