Vihmas sõidetud Põleva Kivi Rattamaratoni võitis Peeter Pruus

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Copy
Esimestel kilomeetritel oli liidrigrupp veel koos, kuid finišijoonel edestas Peeter Pruus lähimaid konkurente enam kui kahe minutiga.
Esimestel kilomeetritel oli liidrigrupp veel koos, kuid finišijoonel edestas Peeter Pruus lähimaid konkurente enam kui kahe minutiga. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Laupäeval Ida-Virumaal Kurtna järvede vahel tugevas vihmasajus peetud Põleva Kivi Rattamaratoni 66 km pikkuse Grand Prix sõidu võitis Peeter Pruus. 

Itaalia klubi Torpado Südtirol MTB esindaval Peeter Pruus läbis 66 kilomeetri pikkuse raja ajaga 2.32.20. Lähimat konkurenti, Gert Jõeäärt (KoMo/Veloplus), edestas ta lõpujoonel kahe minuti ja 23 sekundiga. Kolmandaks tulnud Raido Saar (RedBike Team) jõudis finišisse võitjast üle nelja minuti hiljem.

Naistest oli parim Katažina Sosna Leedu rahvuslikust tiimist. Ta läbi raja ajaga 2.47.01 ja temast kiiremad suutsid olla vaid 32 meest. 

Võistluse tulemused 

Tänavusel Põleva Kivi Rattamaratonil pakkusid Eesti tippudele tugevat konkurentsi ka Venemaa, Kasahstani ja Valgevene jalgratturid. 

Põleva Kivi Rattamaraton oli kaheksaetapilise maastikurattasarja Estonian Cup avavõistlus. Stardi ja finišipaik oli Alutagusel Konsu külas Kurtna noortelaagis.

Maratoni peakorraldaja Ahti Leppik oli osalejatele ettevalmistanud põneva ja mitmekesise raja. Ratturid sõitsid muuhulgas läbi nii Kuremäe kloostri juurest kui vanast põlevkivikarjäärist. Suur osa rajast kulges aga 42 järvega Kurtna maastikukaitsealal. "See on rada, mille sarnast on mujalt Eestist raske leida," tõdes ta. 

Lisaks Grand Prix sõidule oli võistluse programmis ka 47 km pikkune maraton ja 21 km pikkune poolmaraton ning lastesõidud. Üritusele oli registreerunud kokku ligemale tuhat osalejat, kuid kehvade ilmaolude tõttu jäi osa neist kohale tulemata. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles