Pühajõe motokross tõi kokku paduamatöörid ja poolprofid

Erki Rannamees kontrollis fännide ja meeskonnakaaslaste rõõmuks kodurajal oma klassis nii kvalifikatsiooni- kui ka mõlemat võistlussõitu.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Nädalavahetusel sõideti Pühajõel Eesti motokrossi TOP 200 sarja seitsmes etapp, kus oli kohal läbilõige kogu Eesti soolomootorrattakrossi harrastajatest paduamatööridest kuni poolproffideni.

Kuna TOP 200 tähendab, et rajale tulevad väga erineva ettevalmistusega sõitjad, oli rajameistrite ees raske ülesanne kujundada võistlustrass selliseks, et oleks jõukohane kõigile. Päris 100% see ei õnnestu kuskil, aga samas on rada kõigile võrdne.

Kui varem on olnud kurtmist tolmu üle, siis seekord suudeti korraliku kastmisega seda muret lõõskavast päikesest hoolimata vältida. Aga eks mõnelegi sõitjale oli seevastu kastmine vastukarva. "Kastke, aga pärast minu sõitu," andis Martin Toovis korraldusmeeskonnast keset sõidupäeva Põhjarannikule tagasisidet kuuldu kohta.

Märg tee muutub libedaks ja nõuab tundlikumat gaasikätt. Otse loomulikult oli nii mõnigi sõitja valmis pigem tolmu neelama kui võitlema libedal rajal alt mineva tsikliga. 

Idavirulastest lõpetas päeva kõige puhtamalt MX E klassis sõitev Erki Rannamees. Ja seda kõige otsesemas mõttes. Kvalifikatsiooni- ja mõlema võistlussõidu esikoht tähendas, et ta jäi eessõitjate ülespaisatud tolmust ja mustusest puutumata ning kodus ei oodanud ees suur pesupäev.

Samas klassis sai kolmanda koha Mallor Vildak ja viienda Meelis Liivrand.

Open D klassis oli parim idavirulane Riho Unt teine ning sama tulemuse sai klassis Open C Fred-Georg Pääro. Kiiremate ja osavamate klassis MX A tuli narvalane Aleksei Vinogradov samuti teiseks. 

Teistel Ida-Virumaa esindajatel nii hästi ei läinud. Joel Kelder ja Rauno Voldek pidid kogunisti arstipunkti pöörduma. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles