PILDIGALERII: Romuralli Jõhvi külje all Puru külas

Peeter Lilleväli
Copy
Esimesel taolisel spordiüritusel Jõhvis tuli start kaks tosinat võistlejat ning pealtvaatajaid oli sadu.
Esimesel taolisel spordiüritusel Jõhvis tuli start kaks tosinat võistlejat ning pealtvaatajaid oli sadu. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvi lähedal Puru külas toimus täna romuralli "Ida-Eesti romuring", kus oli kohal paar tosinat võistlejat, kellele elas tuliselt kaasa paarsada pealtvaatajat.

Erinevalt tavalisest romurallist, kus platsil püütakse rammides kaasvõistlejate autod liikumiskõlbmatuks muuta, jäädes seejuures ise terveks, kuulutatakse romuringil võitjaks see, kes läbib kõige rohkem ringe. Nii et valida oli mitme taktika vahel: kas püüda võimalikult kiiresti ja puhtalt sõita või elimineerida võimalikult palju kaasteelisi juba alguses. Parim taktika tundus olevat siiski nende kahe äärmuse segu ning igaüks võis neid komponente oma maitse järgi doseerida.

Pärast iga veerandtunnist sõitu tehti sama pikk remondipaus. Nii läks võitja väljaselgitamiseks vaja kuut vooru ja lisaks veel superfinaali. Kõige rohkem sai ringe kirja kokku 126 ja seega võitis ka võistluse Ingvar Pikkoja. Ja sõiduvahend oli Audi A4.  

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles