Paduvihm keeras kestuskrossis vinti juurde

Põhjarannik
Copy
Mida eespool sõitsid, seda puhtamaks jäid. Paljudele oli see veel üks lisastiimul gaasi juurde keerata.
Mida eespool sõitsid, seda puhtamaks jäid. Paljudele oli see veel üks lisastiimul gaasi juurde keerata. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Pühapäeval sõideti Kohtla-Nõmmel paduvihmas Eesti meistrivõistluste etapp kestuskrossis. Ekstreemsed ilmastikuolud lühendasid stardirivi kolmandiku võrra ning nii mõnigi oli kohale tulnud ja isegi kohapeal ööbinud, kuid otsustas mitte startida. Teised aga nautisid väljakutset.

Nii mõnelgi oli vastupidi kriips kõrvuni selle peale, et väljakutse osutus tavapärasest raskemaks. "Eks samal ajal sõidetud Tartu rattamaratonilgi ei osalenud osa registreerunutest, aga need, kes startisid ja oodatust raskema väljakutse vastu võtsid, olid rahul," ütles Argo Keerme korraldustoimkonnast.

Kohtla-Nõmme rada on Eesti mõistes ülipkk − kokku seitse ja pool kilomeetrit − ning aherainemäe osad jäid ka nendes tingimustes kõvadeks. Tavalise pinnase osad aga muutis vihm pehmeks ja pori hakkas lendama, nii et mõne ringi järel oli raske võistlejatel vahet teha. 

"Eks need, kellel start õnnestus ja kes muidu kiiremini sõitsid, olid puhtamad," ütles enduuroklassis teise koha saavutanud Riho Keerme korraldusmeeskonnast. Idavirukatest kõige parema tulemuse said Erki Rannamees hobi D-klassis ning Kohtla-Nõmme oma poiss Rauno Voldek hobi B-klassis, saavutades absoluutarvestuses koguni viienda koha. Klassis E2 saavutas teise koha veel kodumaakonna esindaja Tanel Rauk, kes oli ka absoluutarvestuses teine. Klassis E1 lõpetas Allar Keerme kolmandana. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles