Sitked jooksjad läbivad Sillamäel ööpäevaga üle 200 kilomeetri

Põhjarannik
Copy
Kohtlajärvelane German Terehhov on läbimas mullusel Sillamäe ultrajooksul viimaseid kilomeetreid − selleks ajaks oli joostud juba ligemale 24 tundi ja selja taha jäänud ligemale 200 kilomeetrit.
Kohtlajärvelane German Terehhov on läbimas mullusel Sillamäe ultrajooksul viimaseid kilomeetreid − selleks ajaks oli joostud juba ligemale 24 tundi ja selja taha jäänud ligemale 200 kilomeetrit. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Sillamäe rannapargi terviseraja kahekilomeetrisel ringil hakkavad ligemale 30 enese võimete proovilepanijat laupäeval kell 12 jooksma ja nad teevad seda 24 tundi jutti − paremad neist jätavad selle ajaga selja taha üle 200 kilomeetri.

Teist aasta järjest toimuval Sillamäe ultrajooksul on osalejaid seitsmest riigist. Meestest kuulub favoriitide hulka lätlane Janis Actins, kelle kuus aastat tagasi joostud isiklik tippmark on üle 243 kilomeetri. Aga head hoogu on septembris 47aastaseks saanud lätlane näidanud ka tänavu, läbides näiteks Riia-Valmiera jooksul 100 kilomeetrit vaid kaheksa ja poole tunniga. 

Talle peaks head konkurentsi pakkuma Eesti rekordiomanik 48 tunni jooksus Hannes Veide, kes läbis mullu kahe ööpäevaga 308,4 kilomeetrit. Tugevat tulemust võib oodata ka Margus Luhtojalt, kes alustas mullu Sillamäel tugeva tempoga, ent loobus jooksmisest 20 tunni järel, olles jätnud selle ajaga selja taha ligemale 168 kilomeetrit. Mulluse Sillamäe ultrajooksu võitja Toomas Undi tulemus oli 205,071 kilomeetrit. Temagi võttis aga viimastel tundidel hoogu kõvasti maha ja tegi ringide vahel pikki puhkepause. 

Ida-Virumaa raudmees kohtlajärvelane German Terehhov jäi mullu elu esimesel 24 tunni jooksul napilt neljandaks ja õige pisut jäi tal puudu 200 kilomeetri piiri alistamisest − aga ka 197,7 kilomeetrit on Ida-Virumaa tippmargina vägev tulemus, mille ta võib sel nädalavahetusel üle joosta. "Kui hakkad jooksma, tuleb lõpuni joosta," sisendas ta endale eelmisel aastal, kui öösel tekkisid katkestamise mõtted. 

Siiri Pilt püstitas aasta tagasi Sillamäel Eesti rekordi, jättes ööpäevaga selja taha 184,299 kilomeetrit. Ta on stardis tänavugi, nagu ka mullu kolmandaks tulnud Liina Kesamaa. 

Sillamäe ultrajooksu peakorraldaja Aet Kiisla tänavu ise rajale ei lähe. "Sain aegsasti aru, et väga raske on ise joosta ja samal ajal korralduslike asjadega tegelda," sõnas Kiisla, kes augustis läbis aga Voka staadioni 400meetrisel ringil üksinda "iseteenindusliku ultra", läbides 24 tunniga üle 155 kilomeetri, mis on Eesti naiste 24 tunni jooksu läbi aegade üheksas tulemus. 

Kiisla kutsub huvilisi Sillamäele jooksjaid toetama. "Iga ergutushüüd, eriti pühapäeval, kui käsil on viimased jooksutunnid, on jooksjatele abiks," rääkis ta. 

Et elektroonilise ajavõtu kõrval jooksjatel endil arvepidamine lihtsam oleks, ehitas Sillamäe linnavalitsus hiljuti terviseraja ringile mõnekümnemeetrise uue tagasipöörde lõigu, et ring täpselt kaks kilomeetrit pikk oleks. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles