HITO/Karjamaa ronib august välja − juba teine võit järjest

HITO/Karjamaa on suutnud pärast seitset kaotust kaks järgmist mängu võita.
HITO/Karjamaa on suutnud pärast seitset kaotust kaks järgmist mängu võita. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti korvpalli esiliigas hooaega seitsme kaotusega alustanud HITO/Karjamaa sai eelmisel nädalal teise järjestikuse võidu, alistades võõrsil Paide Viking Window 92:82.

Teist mängu järjest õnnestus Ida-Virumaa parimal korvpallimeeskonnal juba avaveerandil turvaline edu saavutada ja kontrollida mängu lõpuvileni. Avaveerandi lõpuks juhtis HITO/Karjamaa 15 punktiga ja poolajaks olid edunumbrid 51:34.

Teisel poolajal õnnestus tänavusel hooajal juba viis võitu kirja saanud Paidel küll vahet vähendada ja viimasel veerandil kahanes edu mitmel korral vaid viiele punktile, ent hooaja teist võitu HITO/Karjamaa käest ei lasknud.

Võitjate suurim skooritegija oli 22 punktiga Veiko Simm, kes jagas lisaks kaaslastele viis resultatiivset söötu. Margo Tali panustas 18, Edvard Trumm 17, Urmet Roosimägi 14 ja Erik Raud 13 punktiga. Tavapäraselt lauavõitlust valitsenud Edvard Trummi saagiks langes seekord 12 lauapalli.

Eeloleval reedel, 13. detsembril kell 20 on Jõhvi spordihallis oodata põnevat mängu, kus HITO/Karjamaa läheb vastamisi Virumaa rivaali Kadrina Karudega, kellega koos tõusti selleks hooajaks teisest liigast kõrgemale tasemele. Nii nagu HITO/Karjamaa, alustas ka Kadrina Karude meeskond hooaega pika võiduta seeriaga. Olukord muutus pärast seda, kui Andres Sõber andis peatreeneri koha üle Eesti korvpalli kuulsale kaugviskajale Aivar Kuusmaale, kelle käe all on võetud kolm järjestikust võitu. Viimati tegid "karud" tuule alla  Baltecole.

Teises liigas kaotasid viimases voorus mõlemad Iisaku meeskonnad. Alutaguse korvpalliklubi sai nuhelda tuntud ajakirjaniku Peep Pahvi juhendatavalt Keila korvpalliklubilt 55:75. Keila noormehed jooksid vaid seitsme mängijaga kohtumisele sõitnud Alutaguse kogenud korvimehed juba avapoolajal üle, vaheajaks olid tablool numbrid 52:24. Allan-Erik Elp tõi Alutagusele 20 ja Jaanus Pärnpuu 14 punkti. Kaotajatel ei olnud palju abi ka sellest, et Ülar Sala noppis mängus koguni 20 lauapalli.

Alutagusel on teises liigas viis võitu ja viis kaotust ning tabelis kuues koht 12 meeskonna seas.

Siiani ühegi võiduta viimasel kohal olev Iisaku gümnaasium/Reinar Halliku korvpallikool hävis seekord kohtumises Rae Koss/Hansaviimistlusega 52 punktiga: 59:111.