Aveli Uustalu sai kogeda, kui kaugel maailma tipud ees on

Mullune Alutaguse maratoni võitja, 19aastane Aveli Uustalu sai läinud pühapäeval esimest korda võrrelda oma võimeid maailma tippsuusatajatega maailma karika etapil Oberstdorfis.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Illuka 19aastane suusataja Aveli Uustalu sai pühapäeval esimest korda sõita võidu  maailma tippsuusatajatega − maailmakarikavõistlustel Saksamaal Oberstdorfis selgus, et raskel sprindirajal jääb ta maailma tippudest maha pool minutit. 

Tellijale Tellijale

Naiste 1,5 km klassikarajal jäi Uustalu eelsõidu kiireimale, venelanna Natalja Neprjajevale, kes võitis hiljem ka finaali, alla 31,8 sekundiga. See andis 69 osalejaga võistlusel 68. koha, üks Poola suusataja katkestas. Et jõuda eelsõidust edasi, 30 parema hulka ja teenida maailma karika punkte, oleks tulnud rada läbida ligemale 20 sekundit kiiremini. Aveli Uustalu oli sel võistlusel üks vähestest osalejatest, kel vanust alla 20 aasta. 

Maailma karika etappidel sõidetavatest sprintidest on Oberstdorfi rada üks pikemaid ja kolme raske tõusuga, mistõttu sobib hästi ka distantsisõitjatele.  

Tagasi üles
Back