Türklasest treeneri käe all mängivad tänavu Narvas seitsme riigi jalgpallurid

311575 Pühapäeval Narvas toimunud superkarikafinaali järel pani Narva Transi mängijatele hõbemedalid kaela integratsiooni sihtasutuse tegevjuht Irene Käosaar. See jalgpallimeeskond on omalaadne lõimumise polügoon, kus ühe hooaja jooksul peavad üksteisemõistmise leidma seitsmest riigist Narva saabunud vutimehed. Pildil surub Irene Käosaar kätt Kanada väliseestlasel Andreas Vaiklal, tema kõrval on Ghanast pärit kaitsja Ofosu Appiah.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Neljapäeval oma koosseisu kokku saanud Narva Transi jalgpallimeeskonnas mängivad sel aastal türklasest peatreeneri Cenk Özcani  juhendamisel seitsme riigi jalgpallurid. 

Viimase täiendusena liitus Transiga Nigeeria ründaja Geoffrey Chinendu, kes tuli Narva esialgu pooleks hooajaks laenulepinguga Ukraina kõrgliigaklubist Donetski Olimpik.

Transi eest mängivad sel hooajal koguni nelja Aafrika riigi jalgpallurid. Ghanast on pärit kaitsja Ofosu Appiah, kes on varem Eestis mänginud Tallinna Infoneti eest, Malist tuli poolkaitsja Sadio Tounkara. Alates 2012. aastast kuulub Transi ridadesse Elevandiluurannikult pärit Irie, kes jalgpalluri ameti kõrvalt treenib ka Transi naiskonda ja noori. 

Aserbaidžaanist liitus Narva Transiga poolkaitsja Nurlan Novruzov, nagu ka abitreener Ilgar Nabijev. Venemaa jalgpalluritest mängib mitmendat aastat Transi eest poolkaitsja Deniss Poljakov. Venemaa kodakondsus on ka Kohtla-Järvelt pärit mängijatel Aleksandr Ivanjušinil ja Aleksandr Zakarljukal. 

Kui vaadata mängijate päritolumaid, siis võib sellesse loetellu lisada ka Kanada, sest seal on sündinud ja kasvanud Transi uus väravavaht Andreas Raido Karuks Vaikla. Ülejäänud üheksa põhikoosseisu mängijat on Eesti kodanikud. 

Tagasi üles