Pippi Lotta Enoki hõbedase suve krooniks tuli maailmameistrivõistluste hõbemedal

Erik Gamzejev
Copy
Medalivõidu magus hetk: juunioride maailmameistrivõistluste kuldmedali võitja soomlanna Saga Vanninen ja hõbeda võitnud Pippi Lotta Enok on just jõudnud üle finišijoone seitsmevõistluse viimasel alal, 800 meetri jooksus.
Medalivõidu magus hetk: juunioride maailmameistrivõistluste kuldmedali võitja soomlanna Saga Vanninen ja hõbeda võitnud Pippi Lotta Enok on just jõudnud üle finišijoone seitsmevõistluse viimasel alal, 800 meetri jooksus. Foto: Kuvatõmmis / Eesti olümpiakomitee

Jõhvi neiu Pippi Lotta Enok on saanud sel suvel kaks hõbemedalit: juunis Audentese spordigümnaasiumi lõpetamisel ja 19. augustil oma 19. sünnipäeval ekvaatori lähedal Keenias juunioride maailmameistrivõistlustel seitsmevõistluses.

Jõhvi spordikooli kergejõustikutreener Hanno Koll meenutab, et kui Pippi Lotta Enok neljandas klassis tema trenni tuli, ei paistnud tüdruk trennikaaslaste seas millegi erilisega silma. Trennid toimusid Jõhvi põhikooli lagunenud staadionil, kus 250meetrine ebatasane jooksuring oli kaetud kummiplaatidega. Paar korda nädalas treeniti Ahtme spordihallis.

Esimene treener pani rongi liikuma

Tagasi üles