Kohtla-Järve Everest langes tiitlikonkurentsist Riias

Poolfinaalseeria kõik kolm mängu olid tulised, aga lõpuks surus Läti klubi Riia Kurbads siiski Kohtla-Järve Everesti tiitlikonkurentsist välja. Otsustava värava viskas Matiss Birinš (nr 19). Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve hokiklubi Everest kaotas Eesti lahtise meistrisarja otsustava poolfinaalseeria Riia Kurbadsile ja saab nüüd heidelda veel vaid pronksi pärast.

Kui nädal varem võitis Everest Kohtla-Järve hallis Läti klubi 5:1 ja viigistas seeria, siis läinud laupäeval Riias peetud tasavägise mängu pööras oma kasuks Kurbads.

Teisel kolmandikul viis Martinš Vitolinš Kurbadsi juhtima, kuid pisut üle seitsme minuti hiljem seadis Everesti värvides mängiv Anton Kuznetsov jalule viigi. Viimase kolmandiku keskel viis kahemeetrine 19aastane hokitalent Matiss Birinš Läti klubi taas juhtima ja sellele Everest enam vastu ei saanud.

Kohtumise tasavägist käiku kinnitab ka see, et Everesti väravavaht Maksim Klimenko tõrjus mängu jooksul 31 ja Kurbadsis sama töö peal olnud Uldis Calpa 29 pealeviset.

Riia Kurbads kohtub finaalis kolmel viimasel aastal Eesti meistriks tulnud Tartu Välk 494ga.

Everesti poolehoidjad saavad oma meeskonnale kaasa elada 17. aprillil Kohtla-Järve jäähallis, kus pronksimatšis tuleb vastu Tallinna Panter.

Ülejäänud Ida-Virumaa hokiklubid sel hooajal paremate hulka ei jõunud. Narva PSK sai põhiturniiril kuuenda koha ja üle mitme aasta taas Eesti meistrisarja naasnud Kohtla-Järve Viru Sputnik viimase, seitsmenda koha.